DAJ CYNK

Allegro zapowiada zmiany. Będzie drożej

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Allegro zapowiada zmiany w regulaminie. Zobacz, co zyskasz

Allegro zapowiada dwie zmiany w swoim regulaminie, które wejdą w życie w przyszłych miesiącach. Serwis zmieni nazwy niektórych usług oraz doda opcję ułatwiającą zwrot zakupionego towaru. Będzie też kolejna podwyżka.

Polityka ochrony kupujących

Od 7 listopada 2022 roku zacznie obowiązywać zaktualizowana Polityka ochrony kupujących, stanowiąca załącznik nr 5 do regulaminu Allegro. Dwie zmiany są kosmetyczne i dotyczą nazewnictwa. W miejsce "Odroczonej płatności dla firm" pojawi się "Allegro Pay Business", a zamiast "Program Ochrony Kupujących" będzie "Allegro Protect".

Dodatkowo zmianie ulegnie czas przetwarzania danych osobowych w ramach programu Allegro Protect ze 180 dni do maksymalnie 24 miesięcy.

Droższy zwrot i dodatkowa opcja do wyboru

Kolejne zmiany wejdą w życie 5 grudnia 2022 roku i dotyczą załącznika nr 4, czyli opłat i prowizji. Pierwsza z nich to wzrost ceny płatnego zwrotu Allegro Paczkomaty InPost z 10,99 zł do 12,99 zł. Dotyczy on osób, które nie mogą skorzystać z bezpłatnego zwrotu, na przykład w ramach programu Allegro Smart!.

Pojawi się też następna płatna metoda zwrotu, kurier DPD (odbiór zwrotu z adresu). Skorzystasz z niej, jeśli:

  • nie masz Allegro Smart!, a więc nie możesz skorzystać z bezpłatnego zwrotu w ramach usługi,
  • nie odpowiada Ci dostępna metoda bezpłatnego zwrotu,
  • masz Allegro Smart!, ale w danym zamówieniu bezpłatny zwrot został już przez Ciebie wykorzystany, a chcesz zwrócić inny przedmiot z tego zamówienia,
  • nie możesz zwrócić swojego zamówienia płatną metodą Allegro Paczkomaty InPost – na przykład jeśli paczka nie zmieści się do skrytki.

Przyjazd kuriera zamówisz na konkretny dzień (poniedziałek – piątek w godzinach 9–17) i pod wskazany adres. Kurier będzie miał etykietę nadawczą i przyklei ją na paczkę. Gdy ją nadasz, zobaczysz w zwracanym zamówieniu w zakładce Moje zakupy oś czasu ze statusami przesyłki oraz informację o zwrocie pieniędzy przez sprzedającego.

Cena usługi wyniesie 19,99 zł.

Allegro dodało również w swoim komunikacie, że zwroty w Allegro Smart! pozostają bezpłatne.

Zobacz: Allegro też drożeje. Więcej zapłacimy za dostawę
Zobacz: Allegro – atak na użytkowników. Nieważne, czy masz tam konto

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Allegro