DAJ CYNK

Allegro podnosi ceny. Korzystasz ze Smarta? Zapłacisz więcej!

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Taryfy, promocje, usługi

Allegro podnosi ceny. Korzystasz ze Smarta? Zapłacisz więcej!

Allegro szykuje duże zmiany w swoim regulaminie. Zapłacimy więcej - szczególnie jeśli jesteśmy sprzedawcami albo korzystamy z Allegro Smart.

Na wiosnę Allegro szykuje dla swoich użytkowników prawdziwą bombę. Tyle tylko, że mało kto będzie z niej zadowolony. Szykują się bowiem spore zmiany w regulaminie serwisu, a wraz z nimi wzrost cen za kilka popularnych usług.

Droższe płatności za pobraniem

Przede wszystkim wzrośnie opłata dla subskrybentów Allegro Smart, zamawiających towary za pobraniem. Aktualnie przyjemność taka kosztuje 3,99 zł. Od 6 czerwca kwota ta wyniesie 4,99 zł. Można podejrzewać, że wiele osób będzie z takiej zmiany niepocieszonych, bo choć różnica kwotowo wydaje się niewielka, to procentowo mówimy tu o skoku rzędu 25 procent, a z czasem różnice te zaczną się kumulować.

Zresztą nie trzeba korzystać ze Smarta, by odczuć skutki nadchodzących zmian. Także poza subskrypcją dostawy za pobraniem zdrożeją o ok. 1 zł.

Powrót opłaty dla sprzedających

Wyższe opłaty dotkną także sprzedających. Od 2 maja 2022 roku powraca bowiem opłata za podjazd kuriera DPD w przypadku wyboru tej formy nadawania przesyłek. Usługa taka będzie się teraz wiązała z kosztem rzędu 3,99 zł.

Oczywiście zmiany w Allegro to nie tylko podwyżki. Przykładowo od 1 czerwca spadnie opłata za wyróżnienia w dziale Kultura i rozrywka (do 2,90 zł), a od 2 maja zakazana zostanie sprzedaż podgrzewaczy tytoniu i woreczków nikotynowych. Trzeba jednak przyznać, że nadchodząca aktualizacja regulaminu zapowiada się na jedną z tych, z których użytkownicy platformy raczej nie będą zadowoleni.

Zobacz: Allegro wprowadza ograniczenia. Już nie wystawisz produktów z tych krajów
Zobacz: Allegro miało ukrócić cwaniactwo. Póki co robi wiatra k z klientów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Robson90 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Allegro

Przewiń w dół do następnego wpisu