DAJ CYNK

Valve Steam Deck na promocji. Tak tanio jeszcze nie było

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Valve Steam Deck na promocji. Tak tanio jeszcze nie było

Jeśli dużo podróżujesz ale masz duszę gracza to mamy świetną informację. Valve Steam Deck doczekało się tymczasowej obniżki cen z okazji pierwszych urodzin.

 

Valve Steam Deck to przenośna konsola (czy raczej kieszonkowy komputer), która debiutowała na rynku pod koniec lutego ubiegłego roku. Dzięki możliwości grania w gry znane z PC bez konieczności ich ponownego kupowania urządzenie momentalnie zyskało masę fanów i zbudowało wokół siebie sporą społeczność.

Valve Steam Deck można kupić już za 1709 złotych

Sercem Steam Decka jest specjalne APU od AMD wyposażone w 4 rdzenie i 8 wątków na architekturze Zen 2 oraz iGPU na architekturze RDNA2 wyposażone w 8 jednostek CU. W połączeniu z 7-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli pozwala to grać nawet w najnowsze produkcje AAA.

Amerykanie chcąc uczcić pierwsze urodziny Steam Decka postanowili przygotować atrakcyjną promocję. Aż do 23 marca do godziny 18:00 czasu polskiego konsolka będzie tańsza o 10%. Innymi słowy podstawowy wariant kosztuje teraz tylko 1709 złotych, zaś najbardziej rozbudowany 2789 złotych.

Valve Steam Deck na promocji. Tak tanio jeszcze nie było

Kluczowa specyfikacja wszystkich wariantów opisywanego urządzenia jest identyczna. Główne różnice to pamięć wewnętrzna (ale można ją wymienić na własną rękę lub korzystać z kart microSD), dodatki na profilu Steam oraz w przypadku najdroższego modelu - ekran wyposażony w antyrefleksyjne wykończenie.

Zobacz: Valve: Steam Deck 2 nie pojawi się w najbliższych latach
Zobacz: GIGABYTE prezentuje zasilacz nowej generacji o mocy 1300 W

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Valve, Steam

Źródło tekstu: oprac. własne