DAJ CYNK

Router TP-Link Archer VR2100 – nawet 350 Mbps łączem telefonicznym

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5153

Router TP-Link Archer VR2100 – nawet 350 Mbps łączem telefonicznym

TP-Link wprowadza do sprzedaży bezprzewodowy router z modemem obsługującym technologię Super VDSL, która umożliwia  dostęp do internetu o prędkości wynoszącej nawet 350 Mb/s za pomocą łącza telefonicznego. 

Archer VR2100 to uniwersalny router z obsługą technologii DSL najnowszej generacji - Super VDSL (VDSL2 profil 35b), która umożliwia pobieranie danych za pomocą łącza telefonicznego z prędkością nawet 350 Mb/s. Jest to wartość aż 3,5 razy wyższa niż w przypadku VDSL2 – technologii poprzedniej generacji. 

Wbudowany w Archera VR2100 modem jest wstecznie kompatybilny ze standardami VDSL2, ADSL2+, ADSL2 oraz ADSL, co gwarantuje pracę niezależnie od technologii stosowanej przez dostawcę internetu. 

Zobacz: TP-Link Archer AX50 i AX10 - niedrogie routery Wi-Fi 6
Zobacz: TP-Link Archer AX11000 - trzypasmowy router dla graczy z Wi-Fi 6

Za dystrybucję sygnału Wi-Fi w domu odpowiada układ radiowy w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5). Archer VR2100 zapewnia prędkości dochodzące do 1733 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. W sumie domownicy dostają do dyspozycji 2,1 Gb/s łącznej przepustowości. Zastosowana technologia MU-MIMO 4x4 pozwala na obsługę wielu urządzeń w tym samym czasie, znacząco redukując opóźnienia.

Za połączenia kablowe odpowiadają cztery gigabitowe porty Ethernet (LAN). Do podłączenia drukarki lub dysku zewnętrznego służy szybki port USB 3.0. 

Zobacz: Nowy FRITZ! Mesh Set, czyli turbodoładowanie dla WiFi
Zobacz: Test TP-Link Archer AX6000: ewolucja Wi-Fi 6 w potężnym opakowaniu

Jedną z ciekawych cech routera Archer VR2100 jest możliwość korzystania z wielu typów łączy:  VDSL/ADSL, kablowych, modemu światłowodowego, a nawet 3G/LTE, za sprawą obsługi modemów USB. Dzięki temu użytkownicy nie muszą wymieniać routera  w przypadku zmiany operatora internetowego.

Archer VR2100 obsługuje technologię OneMesh, tworząc z innymi urządzeniami TP-Link jednolitą sieć Mesh. Zapewnia ona ciągłą transmisję danych podczas przemieszczania się użytkownika po domu. Urządzenia znajdujące się w sieci Wi-Fi są automatycznie łączone z routerem lub wzmacniaczem o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Proces ten jest niezauważalny dla użytkownika.

Konfiguracja i zarządzanie routerem odbywają się za pomocą aplikacji TP-Link Tether. Co ważne, router ma ochronę odgromową, która zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami elektroniki spowodowanymi gwałtownymi burzami. Router objęty jest w Polsce 36-miesięczną gwarancją producenta. Cena urządzenia nie została jeszcze ujawniona.

Zobacz: Pajacyki, czyli maseczka do routera
Zobacz: AVM wprowadza wzmacniacz Wi-Fi FRITZ!Repeater 2400 o prędkości do 2333 Mbps

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu