DAJ CYNK

AVM wprowadza wzmacniacz Wi-Fi FRITZ!Repeater 2400 o prędkości do 2333 Mbps

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

AVM wprowadza nowy wzmacniacz Wi-Fi FRITZ!Repeater 2400 dla sieci mesh

Niemiecki producent AVM wprowadza na polski rynek kolejny wzmacniacz sygnału z serii FRITZ!Repeater – model oznaczony numerem 2400. Urządzenie zostało zaprojektowane dla sieci mesh, czyli pozwala na łatwą integrację z siecią domową. FRITZ!Repeater 2400 wyposażony jest w dwa układy radiowe 5 GHz i 2,4 GHz oraz port Gigabit Ethernet.

FRITZ!Repeater 2400 zwiększa zasięg dowolnej sieci bezprzewodowej, tworząc sieć WiFi mesh i dostarczając do zakamarków dużego mieszkania czy domu stabilny internet. Gigabitowy port LAN i cztery anteny na dwa odrębne pasma zapewniają łączną prędkość sieci Dual-WLAN AC+N do 2333 Mbps: w 5 GHz osiąga 1733 Mbps oraz dodatkowo w 2,4 GHz gwarantuje prędkość 600 Mbps.

FRITZ!Repeater 2400 umożliwia automatyczne logowanie za pomocą WPS. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, by wzmacniacz i router obsługujący standard WPS połączyły się automatycznie. Wzmacniacz przejmuje wówczas odpowiednie ustawienia WLAN i od razu jest gotowy do użycia. Urządzenie obsługuje szyfrowanie WPA2, co ułatwia tworzenie bezpiecznych połączeń z sieciami bezprzewodowymi poszczególnych routerów. 

Dzięki aplikacji FRITZ!App WLAN można szybko znaleźć optymalne miejsce w domu dla wzmacniacza. Producent zapewnia, że urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi popularnymi routerami.

Zobacz: Nowy FRITZ! Mesh Set, czyli turbodoładowanie dla WiFi
Zobacz: AVM wprowadza na rynek nowe repeatery: FRITZ!Repeater 1200 i FRITZ!Repeater 600

Port Gigabit LAN wzmacniacza pozwala na włączenie do sieci domowej nawet tych urządzeń sieciowych, które nie mają złącza WLAN. Jak zapewnia producent, w takiej sytuacji wzmacniacz FRITZ!Repeater 2400 łączy się bezprzewodowo z routerem nawet na taką odległość, która wcześniej wymagała instalacji przewodów. Jeśli natomiast przewody są już ułożone, wzmacniacz może opcjonalnie połączyć się z routerem w trybie pracy „Mostek LAN” przez zainstalowany kabel sieciowy lub za pomocą adaptera Powerline. Rozwiązuje to problemy związane z dużymi odległościami między urządzeniami.

Wzmacniacz FRITZ!Repeater 2400 jest w sklepach producenta w cenie 359 zł.

Zobacz: TP-Link wprowadza RE505X, wzmacniacz sygnału Wi-Fi 6. Dla graczy i do streamingu 4K
Zobacz: TP-Link RE190 - nowy wzmacniacz sieci Wi-Fi z OneMesh

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: AVM

Przewiń w dół do następnego wpisu