DAJ CYNK

Telewizor QLED Q95T, czyli w 1,4 sekundy do pełnej mocy

Henryk Tur

Sprzęt

Jak podaje Samsung - "gdyby porównać osiągi telewizora do możliwości samochodu, QLED Q95T to bez wątpienia przedstawiciel wyścigowej klasy premium". Co potrafi ten nowy model?

QLED Q95T to topowy telewizor 4K w tegorocznym portfolio Samsung.Ma do zaproponowania m.in. szereg nowości w zakresie współpracy ze smartfonem. Na przykład, aby przenieść mobilne doświadczenia na duży ekran wystarczy skorzystać z funkcji Dotknij i Wyświetl. Dzięki temu lustrzaną kopię swojego smartfona można uzyskać dotykając urządzeniem mobilnym obudowy telewizora. Samsung podaje, że ta funkcja to odpowiedź na konkretne potrzeby widzów. Multi View pozwala podzielić ekran telewizora na dwie części i podczas oglądania filmu jednocześnie korzystać ze smartfona. Dostępnych jest wiele różnych opcji układu tych dwóch okien, więc podgląd można dopasować do swoich potrzeb.

Zobacz: Samsung wprowadza do Polski designerskie telewizory QLED 4K z linii The Serif

QLED Q95T  oferuje minimalistyczny, a Smart TV w jego wydaniuto znacznie więcej, niż telewizor podłączony do internetu. Pod tym pojęciem kryje się szereg cech i funkcji, które ułatwiają wykorzystanie pełni możliwości telewizora każdemu użytkownikowi od razu po uruchomieniu urządzenia – co trwa zaledwie 1,4 sekundy. Jedną z nich jest Funkcja Adaptacji Obrazu - dzięki niej ani pora dnia, ani oświetlenie nie są przeszkodą, aby obraz wyglądał optymalnie. Urządzenie reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność. Inna funkcja, Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA), automatycznie zwiększy głośność dialogów, a gdy hałas ucichnie, dźwięk wróci do pierwotnego poziomu.

Wraz z telewizorem otrzymujemy Jeden Pilot do wszystkiego - można wykorzystać go do obsługi wielu urządzeń, które najczęściej podłączane są do telewizora, jak dekoder czy konsola. Ma on także dedykowane przyciski, kierują bezpośrednio do aplikacji serwisów VOD – Netflix, Rakuten i Amazon Prime Video. Niestety, producent jak na razie nie podał ceny ani dostępności urządzenia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Samsung