DAJ CYNK

Samsung wprowadza do Polski designerskie telewizory QLED 4K z linii The Serif

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3241

Samsung wprowadza do Polski designerskie telewizory OLED 4K z linii The Serif

Na polskim rynku debiutuje seria telewizorów Samsunga z linii Lifestyle. Model The Serif zwraca uwagę niebanalny wzornictwem – został zaprojektowany zgodnie z konceptem designu 360 stopni, więc może stanowić ozdobę wnętrza, w którym się znajduje.

Zazwyczaj projektanci sprzęty RTV dążą do tego, by telewizory jak najbardziej wtapiały się w tło, integrując z wnętrzem. Samsung The Serif jest odwrotnością tego myślenia - ten sprzęt ma być widoczny. Telewizor został stworzony we współpracy z paryską firmą braci Ronan & Erwan Bouroullec, którzy zaliczani są do grona najsłynniejszych na świecie projektantów przemysłowych. Cechą szczególną urządzenia jest to, co Samsung nazywa designem 360 stopni.

The Serif wyposażony jest w metalowy stojak, który współgra z charakterystyczną ramą urządzenia. Dzięki odczepianym nóżkom podłogowym użytkownicy mogą ustawić urządzenie według własnych preferencji – jako wolnostojący element przestrzeni, który będzie przyciągał wszystkie spojrzenia czy też w bardziej tradycyjnej formie, np. na półce.

Samsung wprowadza do Polski designerskie telewizory QLED 4K z linii The Serif

Z boku telewizor przypomina kształtem literę „I(z poprzecznymi zakończeniami, czyli tzw. szeryfami). To w połączeniu ze smukłą ramką zdaniem producenta pozwala nazwać urządzeni dziełem sztuki, które można wyeksponować w centralnym punkcie pomieszczenia. Samsung uporał się także z problemem nieestetycznej plątaniny kabli. Dzięki dopracowanej konstrukcji, przewody można umieścić w specjalnych żłobieniach i wykorzystać prowadnicę, by poprowadzić je wzdłuż nóżek. Projektanci opracowali także nowe elementy do Trybu Ambient: wzory, zainspirowane otaczającym światem oraz różne opcje kolorystyczne.

Zobacz: Jaki telewizor kupić do małego salonu?

Samsung wprowadza do Polski designerskie telewizory QLED 4K z linii The Serif

Zobacz: Philips OLED+935 – nowy telewizor, który podnosi poprzeczkę

The Serif to Smart TV

Seria The Serif to telewizory QLED 4K w technologii Quantum Dot ze wsparciem dla standardów Quantum HDR i HDR10+. Wśród ciekawych funkcji znalazło się m.in. rozwiązanie Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA), które rozpoznaje automatycznie i wyostrza głosy w oglądanej treści tak, aby widz nie stracił ani jednego słowa.

Samsung wprowadza do Polski designerskie telewizory QLED 4K z linii The Serif

Telewizory The Serif oferują również funkcje Smart TV, więc nie brakuje w nim najważniejszych rozwiązań, znanych z innych odbiorników koreańskiego producenta. Poza dostępem do serwisów streamingowych i multimedialnych można na przykład łatwo połączyć smartfon i telewizor, korzystając z NFC, The Serif oferuje również wsparcie Airplay 2 dla łatwego odtwarzania treści z urządzeń Apple. W The Serif możemy użyć także trybu Multi View, który potrafi podzielić ekran i jednocześnie odtwarzać treści mobilne i telewizyjne.

Telewizor The Serif debiutuje w Polsce w trzech rozmiarach ekranu – 43 (3999 zł), 49 (4499 zł) i 55 cali (4999 zł).

Zobacz: Samsung QLED Q70T 55" – testuję i sprawdzam, czy TV QLED ma sens
Zobacz: Samsung: w Polsce sprzedaż telewizorów QLED jest dwa i pół razy wyższa niż modeli w technologii OLED

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu