DAJ CYNK

Samsung; telewizory QLED 2020 8K i 4K debiutują w Polsce

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5831

Samsung; telewizory QLED 2020 8K i 4K debiutują w Polsce

Samsung wprowadza do Polski nową, tegoroczną linię swoich telewizorów QLED. Szczególnie ciekawie przedstawiają się dwa modele QLED 8K, których uzupełnieniem jest pięć telewizorów QLED 4K. Producent wyposażył odbiorniki w szereg ciekawych funkcji. 

W tym roku widzowie mają do wyboru dwa modele. Flagowy QLED Q950T, który dostępny będzie w trzech rozmiarach 65, 75 i 85 cali, oraz QLED Q800T z ekranem o przekątnej 65, 75 i 82 cale.

Ekran w modelu QLED Q950T zajmuje aż 99 proc. powierzchni telewizora. W tej konstrukcji o grubości 15 mm wkomponowanych zostało kilkanaście głośników – a te boczne, dzięki efektownej perforacji, stanowią element ozdobny.

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S20+. To nowy król wydajności, który szybko dostaje zadyszki

QLED 2020: jakość obrazu

Oba tegoroczne modele telewizorów QLED 8K oferują rozdzielczość 8K (7680×4320) i wykorzystują sztuczną inteligencję oraz procesor Quantum 8K, który w czasie rzeczywistym analizuje obraz i dźwięk, odpowiednio zmieniający ich parametry. Uzupełnienie stanowi funkcja Inteligentnego Skalowania, dostosowującej obraz do jakości bliskiej 8K.

Linię QLED 4K na rok 2020 reprezentuje pięć modeli: Q95T, Q90T, Q80T, Q70T oraz Q60T, które oferują zakres wielkości od 43 do 85 cali. Rozdzielczość 4K, 100% Natężenie Kolorów czy HDR to technologie i rozwiązania wspólne dla całej serii. Podobnie jak w modelach 8K, także tu widzowie skorzystają z zalet Inteligentnego Skalowania do 4K. 

Wrażenia z oglądania spotęguje Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie, czyli technologia, która precyzyjnie kontroluje ilość światła w poszczególnych częściach obrazu, dając m.in. lepszy kontrast. Z kolei Ultra Szeroki Kąt widzenia sprawi, że film można oglądać pod dowolnym kątem.

Zobacz: Samsung prezentuje telewizor QLED 8K

QLED 2020: nowe funkcje dźwiękowe

W nowych telewizorach QLED 8K i 4K producent wprowadził ciekawe rozwiązania poprawiająca jakość dźwięku. Dźwięk Podążający za Obiektem sprawia, że dźwięk reaguje na przemieszczanie się obiektu na ekranie. System odpowiednio rozmieszczonych głośników pozwoli śledzić ruch motorówki na ekranie nie tylko wzrokiem – widz usłyszy, jak się przemieszcza.

Ciekawy jest także Aktywny Wzmacniacz Głosu, który samoczynnie zwiększa głośność dialogów, gdy pojawią się zakłócenia i hałasy z innych pomieszczeń – na przykład dźwięk wiertarki. A gdy hałas przycichnie, poziom dźwięku wróci do pierwotnego.

Kolejna nowość to Q-Symphony. Po podłączeniu soundbara Samsung górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są tu jako dodatkowy kanał audio.

Zobacz: Multimedia: Na koniec umowy zabierzemy ci telewizor
Zobacz: Już niedługo zadebiutuje pierwszy telewizor OLED Huawei

Funkcje dla graczy 

Oprócz znanych już rozwiązań, takich jak Automatyczny Tryb Gra, niski Input lag czy system poprawy płynności i ostrości obrazu Game Motion Plus, pojawiło się kilka nowości. Funkcja Real Game Enhancer+ w połączeniu z Dynamicznym Korektorem Czerni zadba o więcej detali w ciemnych scenach.

Całkowicie nową funkcją jest Game Multi-View, dzięki której, korzystając z podpowiedzi, jeszcze szybciej można będzie pokonać przeszkody w rozgrywce. W praktyce na ekranie telewizora pojawi się dodatkowe okno, gdzie obejrzymy na przykład film instruktażowy z YouTube

Ceny nowych modeli 8K i 4K nie są jeszcze w pełni znane, ale producent powinien je ujawnić w najbliższym czasie.

Zobacz: Test Xiaomi Mi TV 4S 43
Zobacz: Zmieniłem telewizor na LG OLED C9 - to był szok. Test LG OLED55C9PLA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu