DAJ CYNK

Nadchodzi nowy dysk Samsung 990 PRO z PCIe 5.0

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Nadchodzi nowy dysk Samsung 990 PRO z PCIe 5.0

W bazie PCI-SIG pojawiła się informacja o nowym dysku SSD NVMe marki Samsung. Mowa o modelu 990 PRO, który wykorzysta interfejs PCIe 5.0.

Samsung od lat produkuje bardzo udane dyski SSD M.2 NVMe. Modele z serii PRO uchodzą za jedne z najlepszych na rynku i nic dziwnego, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Dużą przewagą Koreańczyków jest produkcja nie tylko własnych kości, ale także kontrolerów. Nie inaczej powinno być w przypadku nowego modelu Samsung 990 PRO z interfejsem PCIe 5.0.

Dysk Samsung 990 PRO

Dysk Samsung 990 PRO pojawił się w bazie PCI-SIG, co sugeruje szybką premierę nośnika. Ten będzie korzystał z nowego, szybszego interfejsu PCIe 5.0, który powinien być obsługiwany przez nowe platformy AMD i Intela (premiera jeszcze w tym roku). Zatem znalezienie kompatybilnej płyty głównej już za chwilę nie powinno być problemem.

Samsung 990 PRO

Niestety, na ten moment nie wiemy nic na temat dysku. Samsung 990 PRO prawdopodobnie będzie jednym z najszybszych na rynku, a z racji nowości może być też nośnikiem drogim.

Nie wiemy nawet, jaki będzie miał rozmiar. Najbardziej prawdopodobny wydaje się model M.2 2280, bowiem te od dawna cieszą się największym powodzeniem. Wiemy jednak, że kilku producentów szykuje płyty główne z miejscem na większe warianty M.2 2580 (25 mm szerokości i 80 mm długości) lub M.2 25110 (25 mm szerokości i 110 mm długości). Zatem ich też nie można wykluczyć.

Zobacz: Nadciąga Samsung 990 PRO. Topowy koreański nośnik SSD
Zobacz: Wyciekły ceny Ryzenów 7000. Złapiesz się za głowę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ruslan Lytvyn / Shutterstock.com, OC3D

Źródło tekstu: OC3D

Przewiń w dół do następnego wpisu