DAJ CYNK

Samsung wychowawca. Będzie edukować Rosjan

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Sprzęt

Samsung wychowawca. Będzie edukować Rosjan

Samsung będzie edukował Rosjan. Powstanie specjalna seria filmów wideo na YouTubie, która pokaże, w jaki sposób można w smartfona tchnąć drugie życie.

Kupno nowego smartfona niekoniecznie musi oznaczać koniec żywota poprzedniego. O ile nie jest uszkodzony w taki sposób, że już całkiem nie działa, to nadal można znaleźć sporo zastosowań dla starszej elektroniki. Samsung pokaże Rosjanom, jak w kreatywny sposób można wykorzystać starą elektronikę.

Samsung edukuje Rosjan

Już od dłuższego czasu na YouTubie istnieje kanał Samsung IT School, gdzie prezenterzy przekazują przydatną wiedzę w języku rosyjskim o sztuczkach i ciekawych rozwiązaniach, dotyczących smartfonów Galaxy. Teraz powstanie nowa seria filmów, gdzie widzowie będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać starego smartfona i dać mu "drugie życie".

Program jest realizowany przez centrum badawcze Samsunga w Rosji. Pierwszy wykład zaktualizowanej serii Galaxy Upcycling będzie poświęcony stworzeniu amatorskiego spektrometru (urządzenia do pomiaru długości fali światła) ze smartfona i prostych narzędzi pod ręką. Materiał wideo zademonstruje kilka eksperymentów z różnymi źródłami światła (żarówkami energooszczędnymi, LED i żarówkami, światłem słonecznym i ekranem smartfona).

Ponadto w zbiorze materiałów znajdzie się kilka filmów, które będą poświęcone wykorzystaniu smartfona jako dodatkowego interfejsu do komputera, a także wykorzystania podczas fizycznych eksperymentów. Twórcy programu zapewniają, że do zrozumienia zagadnień z nagrań nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, a wszystko będzie przekazane w przystępnym języku nawet dla laików.

Samsung wycofał się z Rosji? Tak jakby...

Wraz z początkiem wojny Rosji z Ukrainą, wiele firm z własnej woli lub mniej dobrowolnie wycofało się z Federacji Rosyjskiej. Dotyczy to również największych producentów smartfonów. Samsung również wstrzymał dostawy do Rosji ze względu na "aktualną sytuację geopolityczną". Firma nie wycofała się jednak z kraju całkowicie, gdyż ich usługi pozostały aktywne.

Dobra wiadomość jest taka, że usługa Samsung Pay nadal działa w Federacji Rosyjskiej. Złą wiadomością jest to, że niektóre operacje mogą być niedostępne z powodu ograniczeń międzynarodowych systemów płatności nałożonych na rosyjskie banki

- podaje TASS, cytując oświadczenie Samsunga.

Mowa tu chociażby o Samsung Pay, które pomogło Rosjanom poniekąd obejść ograniczenia płatnicze nałożone przez inne firmy i państwa. Jak widać, Południowokoreański producent nadal utrzymuje w Rosji swoje centrum badawcze, gdzie realizuje kolejne projekty, jak ten opisany wyżej.

Zobacz: Takiej obudowy nie widziałeś. Zmieni ona Twój komputer w akwarium
Zobacz: Logitech zrywa ze stereotypami i tworzy akcesoria gamingowe dla kobiet

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: 4pda.to

Przewiń w dół do następnego wpisu