DAJ CYNK

Razer Blade Pro 17 z ekranami 120 Hz i 300 Hz – nowe laptopy dla grafików i graczy

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1495

Razer Blade Pro 17 z ekranami 120 Hz i 300 Hz – nowy laptop dla grafików i graczy

Firma Razer zaprezentowała dziś nowy laptop Razer Blade Pro 17, który został stworzony z myślą o profesjonalnych graczach i projektantach. Blade Pro 17 będzie dostępny z wyświetlaczem 4K 120 Hz dla grafików, a także w wersji z ekranem Full HD 300 Hz, skierowanej do graczy.

Zobacz: Razer prezentuje gamingowy ultrabook – Razer Blade Stealth 13

Siedemnastocalowy ekran o częstotliwości odświeżania 300 Hz to propozycja dla profesjonalnych e-sportowców, którzy muszą trenować podczas podróży i dla każdego zapalonego gracza. Zwiększona częstotliwość odświeżania zapewnia ostrość obrazu w szybkich sekwencjach rozgrywki. 17,3-calowy ekran Full HD pokrywa 100% przestrzeni barwnej SRGB i jest indywidualnie skalibrowany pod kątem wierności wyświetlania kolorów. Ekran pokryto matowym wykończeniem redukującym odblaski. Z kolei dotykowy ekran 4K 120 Hz w w drugiej wersji Blade Pro 17 to z kolei rozwiązanie dla projektantów czy fotografów. Skalibrowany wyświetlacz pokrywa 100% przestrzeni barwnej Adobe RGB.

Zobacz: Razer Raiju Mobile - kontroler do smartfonów z górnej półki

Jaką to ma moc?

Moc do pracy w Blade Pro 17 zapewnia nowy 8-rdzeniowy procesor Intel i7-10875H z pamięcią podręczną 16 MB, który w trybie Intel Turbo Boost jest w stanie osiągać taktowanie nawet do 5,1 GHz. Nowe karty graficzne RTX SUPER (aż do wersji RTX 2080 SUPER) mają do 8 GB pamięci GDDR6 o dużej przepustowości i więcej rdzeni odpowiadających za ray tracing. Pamięć RAM DDR4 16 GB może być rozbudowana aż do 64 GB dzięki Intel XMP.

Aby zmaksymalizować wydajność tych nowych procesorów, Blade Pro 17 wyposażono w parowy system chłodzenia sparowany z dwoma wentylatorami. Blade Pro 17 wyposażono także m.in. w czytnik kart UHS-III SD, port USB-C Thunderbolt 3, port HDMI 2.0B, Ethernet 2,5 Gb i Wi-Fi 6. Ponadto, w sytuacjach awaryjnych, porty USB-C obsługują teraz ładowanie za pomocą ładowarki 20 V USB-C. W górnej części ramki wyświetlacza umieszczono zintegrowaną kamerę HD z czujnikiem podczerwieni dla Windows Hello.

Zobacz: Plus rozszerza ofertę o dwa nowe laptopy: HP Spectre x360 13 i Acer Swift 1
Zobacz: ASUS ROG Zephyrus G14 - mały, ale ultrawydajny laptop dla graczy już w Polsce!

Cena? Kosmiczna...

Nowy Razer Blade Pro 17 będzie dostępny od maja w cenie 2899,99 euro (ponad 13 tys. zł) za pośrednictwem strony Razer.com oraz u wybranych sprzedawców w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wkrótce trafi także do wybranych sieci sprzedaży w Europie, ale nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się w Polsce.

Zobacz: Huawei pokazał nowe laptopy MateBook. Do każdego dorzuca smartfon za 1 zł
Zobacz: Redmi 10X 5G i RedmiBook – te nowości zobaczymy jeszcze w maju

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu