DAJ CYNK

Sapphire ma nowy sprzęt. Tym razem to płyta główna dla AMD

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Sapphire ma nowy sprzęt. Tym razem to płyta główna dla AMD

Czołowy partner AMD zdecydował się na wydanie tańszej płyty głównej. Sapphire ma w ofercie nową platformę w formacie mITX.

 

Sapphire to firma z Hong Kongu założona w 2001 roku. Znana jest głównie jako jeden z najlepszych partnerów AMD, który oferuje bardzo udane autorskie modele Radeonów. W ich ofercie są jednak również inne produkty, chociaż rzadko kiedy pojawiają się poza Azją.

Sapphire B650 Nitro+ wyceniono na około 945 złotych

A tak się składa, że w Chinach zadebiutowała płyta główna Sapphire B650 Nitro+. Jest to propozycja w formacie Mini ITX, którą wyposażono w gniazdo AMD AM5. Zaprojektowana została z myślą o aktualnych procesorach AMD Ryzen 7000 oraz nadciągającej serii Ryzen 9000.

Na 8-warstowym laminacie umieszczono dwa banki dla pamięci RAM DDR5 o taktowaniu do 6000 MHz oraz wzmocnione złącze PCI Express 4.0 x16. W przypadku magazynów danych mowa o czterech portach SATA III oraz dwóch M.2 PCIe 4.0 x4. By zaoferować niższą cenę producent zdecydował się na starszy interfejs.

Sapphire ma nowy sprzęt. Tym razem to płyta główna dla AMD

Panel I/O gości po jednym HDMI i DisplayPort, dwa USB 2.0, cztery USB 3.2 Gen 2, jedno USB 3.2 Gen 2 typu C, RJ-45 i trzy porty audio. Dostajemy tutaj też łączność bezprzewodową Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.

Sapphire ma nowy sprzęt. Tym razem to płyta główna dla AMD

Sapphire B650 Nitro+ dostępna jest już w sprzedaży w chinach za 1689 renminbi, a więc około 945 złotych. Obecnie nie wiadomo czy płyta główna trafi do oficjalnej sprzedaży w Europie.

Zobacz: AOC Pro U3 to monitory, które zachwycą Cię swoimi kolorami
Zobacz: Nadciąga gratka dla fanów małych PC

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sapphire

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne