DAJ CYNK

ASRock jest już gotowy na nowe procesory AMD

Przemysław Banasiak

Sprzęt

ASRock jest już gotowy na nowe procesory AMD

Wygląda na to, że premiera nowych APU od AMD jest coraz bliżej. Udowadnia to najnowszy BIOS dla płyt głównych tajwańskiej firmy ASRock.

 

Nie jest już żadną tajemnicą, że AMD szykuje się do premiery nowych procesorów dla komputerów stacjonarnych. Mowa o przedstawicielach rodziny Phoenix, czyli serii AMD Ryzen 7000G. Ma ona nadal korzystać z gniazda AM5, a więc nie będzie konieczności wymiany dotychczasowych płyt głównych.

ASRock wprowadził już aktualizację AGESA 1.1.0.0

Opisywane jednostki będą długo wyczekiwanymi APU. Oznacza to procesory sparowane z wydajnymi zintegrowanymi układami graficznymi, które z powodzeniem sprawdzają się w starszych grach, tytułach sieciowych oraz zadaniach typowych dla domowych centrów rozrywki (filmy, seriale, streaming).

Wygląda na to, że ASRock jest pierwszym producentem, który wprowadził aktualizację AGESA 1.1.0.0 dla swoich płyt głównych. Jak na razie mowa tylko o dwóch modelach - ASRock X670 Taichi i X670 Taichi Carrara. Lista zmian jest nieznana, ale nowe oprogramowanie jest aż o 2 MB większe, co sugeruje sporo nowego kodu.

ASRock jest już gotowy na nowe procesory AMD

Narzędzie "AMD SMU Extracting Tool" potwierdza, że AGESA 1.1.0.0 przynosi zmiany tylko dla procesorów AMD Ryzen 7000G. Podstawowe jednostki Ryzen 7000 pozostają bez zmian. Branżowe źródła twierdzą, że o ile wcześniejsza aktualizacja z numerem 1.0.8.0 wydana została z myślą o AMD Phoenix, to była daleka od ideału. Liczne błędy sprawiały, że nie nadawała się na premierę.

ASRock jest już gotowy na nowe procesory AMD

Według wcześniejszych plotek AMD szykuje przynajmniej dwa nowe układy - Ryzen 5 7500G oraz Ryzen 7300G. Oba połączą architekturę AMD Zen 4 (CPU) i RDNA 3 (GPU). Jak na razie brak jakichkolwiek informacji na temat mocniejszego APU pokroju Ryzen 7 7700G.

Zobacz: Wyjątkowa klawiatura dla graczy. Do sprzedaży trafi 250 sztuk
Zobacz: Chiny chwalą się kolejną przełomową technologią

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ASRock, Shutterstock

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne