DAJ CYNK

Cooler Master szykuje obudowy łączące przewiewność z ARGB LED

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Cooler Master szykuje obudowy łączące przewiewność z ARGB LED

Szukasz nowej obudowy komputerowej, która oferuje atrakcyjny wygląd i niskie temperatury podzespołów? Cooler Master ma dwa takie zupełnie nowe modele!

 

Bez różnicy czy mowa jest o ubraniach, literaturze, kinematografii, jedzeniu czy sprzęcie komputerowym. Wszystkie z wymienionych podążają za pewnymi trendami. Mody pojawiają się, znikają i powracają, a nowe rozwiązania są często podpatrywane i szybko adaptowane przez konkurencję.

Cooler Master stawia na meshowy front i przewiewny top

W przypadku obudów komputerowych ostatnie lata to było hartowane szkło i kolorowe podświetlenie. Aktualnie jednak producenci zdają się wracać do praktyczności, czyli przewiewnych konstrukcji. Tajwański Cooler Master twierdzi jednak, że może to połączyć z oryginalnym wyglądem, hartowanym szkłem oraz ARGB LED.

Cooler Master CMP520 to Mid Tower o wymiarach 463 x 204 x 439 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów. Przygotowany został z myślą o płytach głównych ATX, Micro ATX oraz Mini ITX; chłodzeniach procesora o wysokości do 161 milimetrów i kartach graficznych nie dłuższych niż 350 milimetrów.

Cooler Master szykuje obudowy łączące przewiewność z ARGB LED

Cooler Master CMP320 to mniejsza konstrukcja o wymiarach 425 x 204 x 445 milimetrów. Tutaj wejdą tylko płyty główne Micro ATX oraz Mini ITX. Znalazło się za to więcej miejsca na cooler CPU - do 163 milimetrów i kartę graficzną - do 365 milimetrów. W obu przypadkach wejdzie tutaj do dwóch nośników 3,5" i dwóch 2,5".

Cooler Master szykuje obudowy łączące przewiewność z ARGB LED

Możliwości wentylacji obu obudów są zbliżone. Na froncie zamontujemy dwa 140- lub trzy 120-milimetrowe wentylatory, na górze dwa 140- lub 120-milimetrowe i jeden mniejszy z tyłu. Różnica dotyczy maksymalnej długości radiatorów AiO/LC. Dla CMP520 to 280 milimetrów, a dla CMP320 to 240 milimetrów. Prócz tego pierwsza z wymienionych dostaje trzy, druga zaś dwa fabryczne wentylatory z ARGB LED.

Cooler Master szykuje obudowy łączące przewiewność z ARGB LED

Panel I/O w obu przypadkach znajduje się na górze, blisko przodu. Gości jedno USB 3.2 Gen 1 typu A, jedno USB 2.0 i jedno złącze audio typu combo jack. Jest więc dość ubogo i archaicznie.

Cooler Master niestety nie zdradził kiedy opisywane obudowy trafią do polskich sklepów ani jakie będą ich sugerowane ceny. Założyć można jednak okolice 300 - 350 złotych.

Zobacz: Test Fractal Pop Silent, czyli obudowy dla fanów ciszy
Zobacz: Pojawiła się tajemnicza karta NVIDIA GeForce. To jedyny taki model

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Cooler Master

Źródło tekstu: oprac. własne