DAJ CYNK

Corsair oferuje od teraz drewniane obudowy komputerowe

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Corsair oferuje od teraz drewniane obudowy komputerowe

Chcesz by Twój komputer wyglądał wyjątkowo? Jesteś fanem rzeczy wykonanych z drewna? W takim razie Corsair ma coś dla Ciebie!

 

Jeszcze 10 lat temu okno z hartowanego szła czy podświetlenie RGB LED wcale nie były tak popularne w zestawach komputerowych. Obecnie obie te cechy są w stanie zaoferować nawet najtańsze obudowy. Jak więc wyróżnić się z tłumu? Zwłaszcza jeśli ktoś nie ma zdolności manualnych do modyfikacji swojego PC?

Corsair daje do wyboru trzy różne typy (kolory) drewna

Tutaj z pomocą przychodzi nowy materiał, a przynajmniej nowy w przypadku obudów komputerowych. Corsair poszedł w ślady Szwedów z Fractal Design. Amerykanie natchnieni sukcesem zeszłorocznego modelu North postanowili zaoferować panele do swoich obudów, które wykonane są z drewna.

Na stronie Corsair znaleźć można w przedsprzedaży drewniane panele do obudów z serii 4000D i 5000D. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne - bambus (jasna), teczyna (średni brąz) i sapele (ciemny brąz). W zestawie otrzymujemy dwie sztuki - jedną na przód, a drugą na górę obudowy.

Corsair oferuje od teraz drewniane obudowy komputerowe

Wszystkie z nich posiadają wycięcia zapewniające wzorową cyrkulację powietrza jak w fabrycznych elementach. Warto jednak podkreślić, że tylko wersja bambusowa jest w całości wykonana z tego drewna. Pozostałe to fornir, gdzie w środku panelu użyto innego (zapewne znacznie tańszego) materiału.

Corsair oferuje od teraz drewniane obudowy komputerowe

Panele dla mniejszych modeli Corsair 4000D wyceniono na 269 złotych, a dla większych Corsair 5000D na 379 złotych. To sporo, biorąc pod uwagę, że obudowy z serii Fractal Design North, na których wzorowali się Amerykanie i które również mają drewniane elementy kosztują około 669 złotych.

Zobacz: Lubisz mange i anime? To karta graficzna właśnie dla Ciebie!
Zobacz: Nowa obudowa Sharkoon stawia na sześciokąty i RGB LED

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Corsair

Źródło tekstu: oprac. własne