DAJ CYNK

Na początku przyszłego roku NVIDIA wprowadzi nowe karty graficzne

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Na początku przyszłego roku NVIDIA wprowadzi nowe karty graficzne

NVIDIA już na początku przyszłego roku może zaprezentować nowe karty graficzne. Nie będzie to jednak seria RTX 4000 z architekturą Lovelace.

Dwa różne źródła - Greymon55 oraz RedGamingTech - podały tę samą plotkę, według której NVIDIA planuje wprowadzić do sprzedaży nowe karty graficzne na początku 2022 roku. Nie liczcie jednak na modele GeForce RTX 4000 z architekturą Lovelace, które są spodziewane dopiero pod koniec przyszłego roku. Mowa o modelach GeForce RTX 3000 Super, czyli odświeżenie aktualnej generacji.

GeForce RTX 30 Super na początku 2022 roku

Na ten moment nie wiadomo czy NVIDIA zamierza jednocześnie zaprezentować modele desktopowe i do laptopów. Jednak prezentacji modeli z serii Super należy spodziewać się na początku przyszłego roku, być może na targach CES 2022 w Las Vegas (o ile się odbędą). Nie jestem przekonany czy będzie to najlepszy moment, bo duże plany wobec targów ma również Intel. Niebiescy mogą pokazać na nich zarówno procesory Alder Lake, jak i dedykowane karty graficzne Intel Arc.

NVIDIA prawdopodobnie wykorzysta w kartach RTX 30 Super nowy układ Ampere GA103, który da im więcej możliwości konfiguracyjnych. Jednak topowe modele pokroju RTX 3090 nadal mają używać rdzenia GA102, chociaż usprawnionego, a więc z większą liczbą jednostek CUDA, a być może także wyższym taktowaniem. Pamiętajcie, że powyższe informacje to jednak tylko plotki, więc lepiej podchodzić do nich z pewnym dystansem. Jeśli chodzi o nową generację, czyli karty Lovelace, to tych należy spodziewać się pod koniec przyszłego roku. Aktualne pogłoski mówią o premierze w okolicach października.

Zobacz: GeForce RTX 3080 Ti z 20 GB pamięci istnieje i został przetestowany
Zobacz: Koniec zabawy. Jeśli nie kupiłeś karty graficznej, to masz problem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: NVIDIA

Źródło tekstu: VideoCardz

Przewiń w dół do następnego wpisu