DAJ CYNK

Nowy dekoder DVB-T2 HEVC techbite. Zmieścisz się w limicie dofinansowania

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Dekoder DVB-T2 techbite

Firma mPTech wprowadza do oferty nowy dekoder DVB-T2 marki techbite. To propozycja dla tych, którzy mają stary telewizor, niespełniający nowego standardu nadawania telewizji. Urządzenie jest dostępne za przystępną ceną, która w całości mieści się w limitach rządowego dofinansowania.

Dekoder techbite zapewnia odbiór programów telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2 wraz z kodekiem HEVC. Pozwala na odbiór kanałów w formacie Full HD i oferuje funkcje takie jak: elektroniczny przewodnik po programach (EP), nagrywanie programów czy cofanie-powtarzanie scen - funkcja Timeshift

Zobacz: Sprawdź, czy Twój telewizor Samsung obsługuje DVB-T2

Dzięki pierwszej z funkcji – elektronicznemu przewodnikowi po programach – podczas przełączania na ekranie TV pojawią się najważniejsze informacje o danej audycji, w tym tytuł programu oraz godzina jego emisji. Dzięki dekoderowi można też nagrać filmy i seriale, a w trakcie emisji na żywo cofnąć ciekawą akcję i powtórzyć wybraną scenę. Funkcje te wymagają jednak podłączenia przez USB pamięci zewnętrznej do urządzenia.

Dekoder DVB-T2 techbite

Dekoder DVB-T2 techbite ma wymiary 140 x 80 x 30 mm. Przedni panel zawiera wyświetlacz LED i łatwo dostępny port USB. Poza nim urządzenie wyposażone jest w port HDMI, wejście antenowe i popularny SCART (Euro), dzięki czemu dekoder będzie działał z wieloma telewizorami, nawet starszego typu. 

Dekoderem można sterować za pomocą pilota dołączonego do produktu oraz dzięki przyciskom fizycznym na obudowie. 

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży jedynie w sklepie internetowym mPTech. Zostało wycenione na 99 zł, czyli mieści się w limicie 100 zł rządowego programu dofinansowania. 

Dekoder DVB-T2 techbite

Od 28 marca rozpocznie się w Polsce zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Nowszy standard DVB-T2 ma całkiem wyprzeć starszy – DVB-T. Niestety, dla użytkowników starszych odbiorników tv, które nie mają nowszego tunera, wiąże się to z utratą dostępu do programów telewizyjnych. Aby zachować możliwość odbioru programów należy kupić nowy telewizor albo właśnie dekoder DVB-T2. 

Zobacz: Rząd da Ci nawet 250 zł. Wyższa kwota dofinansowania
Zobacz: Uwaga, przekręt! Telewizory DVB-T2 tylko z HEVC

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: mPTech