DAJ CYNK

Mio przedstawia rejestrator MiVue C560 z matrycą Sony Starvis i trybem nocnym

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5917

Mio przedstawia rejestrator MiVue C560

Firma Mio wprowadza na polski rynek kamerę samochodową Mio MiVue C560. Jest to model ze średniej półki, ale oferuje funkcje bliższe segmentowi premium. Zaleta może okazać się matryca CMOS Sony Starvis i tryb nocny Night Vision Pro.

Matryce Sony Starvis są zazwyczaj montowane w rejestratorach samochodowych z wyższej półki, a w porównaniu do innych sensorów wyróżniają się dobrą jakością obrazu także po zmroku czy w nocy. Mio zachwala, że dzięki tej matrycy MiVue C560 charakteryzuje się wysokim kontrastem oraz jasną i bogatą kolorystykę niezależnie od warunków atmosferycznych i pory dnia. Uzupełnieniem czujnika Sony jest jasna, szklana optyką z przysłoną f/1,8. Przydatną cechę urządzenia może okazać się też 7-stopniowa ręczna kalibracja poziomu jasności obrazu. 

Zobacz: Mio zapowiada rejestrator MiViue 795. Kąt 150 stopni, Night Vision Pro, GPS, ADAS...

W kamerze Mio MiVue C560 zastosowano autorską technologię Mio Night Vision Pro, która dodatkowo jeszcze poprawia czytelność nagranego obrazu w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Producent obiecuje, że dzięki zastosowaniu Night Vision Pro w nocnych nagraniach widoczna jest nie tylko droga, po której porusza się samochód, ale również najbliższe otoczenie trasy.

Nagrania wideo z Mio MiVue C560 rejestrowane są w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080p) przy 30 klatkach na sekundę i zapisywane kodekiem H.264. Rejestrator wyróżnia też szeroki rzeczywisty kąt widzenia, wynoszący 150 stopni

Zobacz: Mio MiVue M760D - wideorejestrator dla motocyklistów

Podobnie jak w innych modelach tego producenta do Mio MiVue C560 można podłączyć  dodatkowe urządzenia tj. Smart Box oraz tylną kamerę. Smart Box daje możliwość skorzystania z trybu parkingowego, który zarejestruje stłuczkę nawet wtedy, kiedy kierowcy nie ma w aucie.

Rejestrator Mio MiVue C560 wyposażony został także w trzyosiowy sensor przeciążeń, który pozwoli zachować w pamięci urządzenia wszystkie istotne zdarzenia w trakcie postoju oraz jazdy. W sytuacji, gdy zdarzy się stłuczka lub inne nagłe zdarzenie sensor automatycznie archiwizuje nagranie, chroniąc je przed nadpisaniem.

W urządzeniu zamontowano kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2 cale, a całość wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i wagą około 68 gramów. W zestawie znajduje się obrotowy uchwyt montażowy. Rejestrator Mio MiVue C560 będzie dostępny w sugerowanej cenie 399 zł.

Zobacz: NAVITEL SH1000 PRO – uchwyt na smartfon z ładowaniem bezprzewodowym
Zobacz: Navitel R300 GPS - test rejestratora samochodowego z ostrzeganiem o radarach i prędkościomierzem
Zobacz: Navitel R1050 - mały wideorejestrator o dużych możliwościach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu