DAJ CYNK

Lidl wygrał z Thermomixem. Świętuje rewelacyjną promocją

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Lidmomix sparaliżował sklepy. Kolejki były ogromne

Lidl, mogąc dzięki wygranej na sali sądowej przywrócić do sprzedaży robota kuchennego Monsieur Cuisine, potocznie zwanego Lidlomixem, zaczyna z wysokiego C. Promocja na konkurenta popularnego Thermomixa niemal sparaliżowała sklepy.

Monsieur Cuisine, który potocznie nazywany jest Lidlomixem, to jeden z tańszych konkurentów Thermomixa marki Vorwerk, ale z powodów prawnych przez jakiś czas nie był dostępny w sprzedaży. Firma Vorwerk uznała bowiem, że sprzęt Lidla narusza jej własność intelektualną, czego jednak w styczniowym orzeczeniu nie potwierdził Sąd Najwyższy w Barcelonie. 

I tak, po kilku miesiącach przepychanki, robot Monsieur Cuisine mógł powrócić do sklepów – a sieć postanowiła uczcić to wydarzenie efektowną promocją.

Ogromne kolejki po Lidlomixa w promocji

W Hiszpanii urządzenie Monsieur Cuisine oferowane było w promocyjnej cenie zaledwie 200 euro. Według aktualnego kursu to niecałe 950 zł, a zarazem dwukrotnie mniej niż wynosi cena regularna.

Jak donoszą lokalne media, zainteresowanie było tak duże, że w całym kraju ustawiły się ogromne kolejki. Mało tego, niektórzy ponoć koczowali pod sklepami od wczesnych godzin rannych, przywodząc na myśl wydarzenia nie mniej wzniosłe niż premiera nowego PlayStation czy iPhone'a.

Część osób kupiła robota dla siebie, a część z myślą o odsprzedaży. Na lokalnych serwisach aukcyjnych pojawiło się mnóstwo ofert Lidlomixa w cenie wyższej niż w promocji, ale nadal niższej, niż wynosi standardowa kwota.

Lidl na jakiś czas musiał usunąć Lidlomixa ze swojej oferty. Firma toczyła spory sądowe z firmą Vorwerk, czyli producentem Thermomixa. Te zostały już rozstrzygnięte. W Hiszpanii sąd stwierdził, że patenty niemieckiego producenta nie mają aspektu wynalazczego, a nawet gdyby były ważne, to Monsieur Cuisine ich nie narusza.

Z kolei w Niemczech sąd stwierdził naruszenie patentów, ale tam Lidl wprowadził do sprzedaży nowy model, w którym zmieniono elementy naruszające prawo. Dzięki temu urządzenie wróciło do sprzedaży. W Polsce również wróciła ulepszona wersja Monsieur Cuisine Smart, która na początku kwietnia była oferowana w cenie 2499 zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Proxima Studio / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Le Nueva Espana