DAJ CYNK

Idzie kryzys, więc Intel obniża ceny procesorów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Idzie kryzys, więc Intel obniża ceny procesorów

Intel szykuje kolejną obniżkę cen procesorów Alder Lake, czyli 12. generacji układów. Ma to być odpowiedź na nadchodzące spowolnienie sprzedaży.

Chociaż kilka lat temu wielu przepowiadało śmierć PC-tów, to dzisiaj rynek hardware'owy ma się lepiej niż kiedykolwiek. W ostatnich dwóch, pandemicznych latach, sprzedaż komputerów poszybowała w górę. Jednak nie będzie to trwać wiecznie. Eksperci przewidują duże spowolnienie.

Intel obniży ceny procesorów Alder Lake

Digitimes przewiduje, że w najbliższych latach rynek PC-tów nie będzie rósł tak dynamiczne, jak w ostatnich latach. Nadal spodziewane są wzrosty, ale o zaledwie kilka procent rok do roku. Z tego powodu Intel ma obniżyć ceny swoich procesorów z serii Alder Lake, aby w ten sposób pobudzić popyt.

Rynek PC 2023

Źródła twierdzą, że będzie to już druga obniżka w tym roku. W drugim kwartale Intel obniżył ceny procesorów, które trafiają do producentów komputerów, o około 10 procent. Pomimo tego sprzedaż desktopów i laptopów z ich układami miała być rozczarowująca. Dlatego w tym kwartale dojdzie kolejna obniżka. Nie będzie ona już tak duża, ale nadal wyniesie około 5 procent.

Producenci podobno mają nadzieję, że spowolnienie nie dotknie segmentu komputerów gamingowych, bo wtedy mogą mieć duży problem.

Zobacz: Nowe wersje Steam Decka są gorsze. Valve oszczędza na podzespołach
Zobacz: Intel Core i9-13900K przetestowany. Już bije konkurencję na głowę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: ExtremeTech

Przewiń w dół do następnego wpisu