DAJ CYNK

TCL na IFA 2020: procesor AiPQ drugiej generacji wprowadza udoskonalenia w zakresie wyświetlania obrazu

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1136

IFA2020 TCL Procesor AiPQ drugiej generacji

Podczas targów IFA 2020 firma TCL zaprezentowała inteligentny procesor audiowizualny AiPQ drugiej generacji, który w pełni wykorzystuje potencjał technologii w pełni potencjał technologii TCL QLED i Mini-LED.

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, zaprezentował dziś podczas targów IFA 2020, AiPQ EngineTM Gen 2 – najnowsze inteligentne osiągnięcie TCL w zakresie optymalizacji przetwarzania audio-video. Po wprowadzeniu w tym roku na rynek wielu zaawansowanych telewizorów QLED, realizujących misję uczynienia życia bardziej inteligentnym, firma TCL ponownie podnosi poprzeczkę w zakresie globalnych innowacji w obszarze technologii wyświetlania obrazu, aby tym samym nieustannie oferować klientom przełomową jakość rozwiązań audio-video.

Zobacz: TCL wprowadza do Polski najnowszy telewizor QLED 8K z Android TV
Zobacz: TCL pokazał swoje koncepty zginanych i wysuwanych urządzeń

Procesor AiPQ Engine Gen 2 firmy TCL, oparty na algorytmach uczenia maszynowego połączonych z rozległą wiedzą na temat ludzkiej percepcji wzrokowej, otwiera pełen potencjał telewizorów TCL. Oferuje optymalizację obrazu i dźwięku audio w czasie rzeczywistym, biorąc pod uwagę wyświetlane treści oraz uwzględniając warunki otoczenia, w którym są one oglądane. Zaawansowana technologia pozwala również na globalne dostosowanie wydajności audio-video do lokalnych zastosowań.

TCL AiPQ Engine Gen 2 optymalizuje kolory, kontrast i ostrość, zapewniając niezrównane wrażenia podczas oglądania 4K HDR. W połączeniu z nieustannym dążeniem TCL do rozwoju technologii QLED i Mini-LED, AiPQ Engine Gen 2 daje klientom niezrównane wrażenia z oglądania skalowanych treści telewizyjnych z niższych niż 4K rozdzielczości dzięki unikalnym możliwościom ekranów 4K firmy TCL, a także wysokiej jakości kolorów i kontrastu. Dzięki funkcji AI Super Resolution (AISR) możliwe jest skalowanie w górę klatka po klatce materiałów video niskich rozdzielczości do jakości 4K.

Wydajność wspomagana inteligencją

TCL AiPQ Engine Gen 2 automatycznie optymalizuje ustawienia obrazu zgodnie z rozpoznawanym typem treści i wbudowanymi w algorytmy scenariuszami, takimi jak zielone krajobrazy, sceny nocne, animacja czy ruch, a także niezależnie dostosowuje ustawienia wyświetlanego obrazu dla pierwszego planu (twarze) oraz tła. Na tym nie koniec, ponieważ procesor AiPQ Engine Gen 2 rozpoznaje nie tylko jakość treści video, ale także gatunek wyświetlanego materiału (film, sport), co pozwala na konwertowanie treści bezpośrednio w telewizorze i wykorzystanie pełnego potencjału oferowanego przez wbudowany w nim ekran.

Proesor audio AiPQ Engine Gen 2, oprócz funkcji rozpoznawania treści i ciągłego dostosowywania ustawień, ma również unikalny sposób wykrywania dźwięków otoczenia za pomocą ukrytych w telewizorze mikrofonów. Głośność treści video dostosowywana jest automatycznie w zależności od dźwięków otoczenia.

Zobacz: Philips Hue wprowadza nowe produkty z limitowanej edycji
Zobacz: Qualcomm prezentuje Snapdragon 8cx Gen 2 5G - konkurencję dla Intela

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: TCL

Przewiń w dół do następnego wpisu