DAJ CYNK

Qualcomm prezentuje Snapdragon 8cx Gen 2 5G - konkurencję dla Intela

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1310

Qualcomm prezentuje układ Snapdragon 8cx Gen 2 5G. Architekturą nie różni się od poprzednika, ale ma być od niego o 18% lepszy.

Minęło niemal 21 miesięcy, odkąd Qualcomm zaprezentował Snapdragon 8cx Compute Platform podczas Snapdragon Technology Summit w 2018 roku. Na imprezie rok później oznaczyliśmy układy Snapdragon 7c oraz 8c. A teraz na scenę wkracza Snapdragon 8cx Gen 2 5G. O ile poprzednik miał być konkurencją dla serii "U" procesorów Intel Core i5 ósmej generacji, nowy układ ma stanąć w szranki z Core i5 (Ice Lake) 10. generacji. Ma być o 18% wydajniejszy i używać o 39% mniej energii. Architektura pozostała taka sama, jednak mamy tu wsparcie dla sub6 oraz mmWave 5G, czego nie uświadczymy w intelowych PC 5G.

Układ po raz pierwszy zostanie zastosowany w Acer Spin 7, a jak powiedział Miguel Nunes, Senior Director i Product Management w Qualcomm Technologies, Inc.: "W nowej rzeczywistości wiele firm chce mieć bezpieczne i szybkie połączenie ze swoimi pracownikami, wykonującymi obowiązki zdalnie. Urządzenia always-connected są lekkie i niewielkie, co czyni z nich doskonałe narzędzia pracy mobilnej, do której niezbędna jest obsługa 5G i Wi-Fi 6. Do tego akumulator musi umożliwiać cały dzień pracy. To właśnie ma zapewnić nowy układ"

Zobacz: Qualcomm przedstawił nowy układ Snapdragon 732G. Pierwszy smartfon: POCO X3

Poza tym Snapdragon 8cx Gen 2 5G ma te same możliwości, co poprzednik, jak np. obsługę dwóch wyświetlaczy 4K, ale Qualcomm informuje, że teraz można zrobić to za pomocą jednego kabla poprzez dok, dzięki czemu nie potrzeba portu Thunderbolt. Producent zacznie rozsyłać nowy układ do partnerów jeszcze w tym roku. Oprócz Acera jest nim zainteresowane również HP.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Neowin

Źródło tekstu: Neowin

Przewiń w dół do następnego wpisu