DAJ CYNK

Edge 540 i Edge 840 z ładowaniem solarnym. Nowe komputery rowerowe Garmina

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Garmin rozszerza ofertę komputerów rowerowych z GPS i ładowaniem solarnym. Dziś zaprezentował dwa nowe modele – Edge 540 i Edge 840.

Garmin już w zeszłym roku przedstawił zasilany energią słoneczną model Edge 1040 Solar. Teraz wprowadza dwa tańsze komputery rowerowe Edge 540 i Edge 840 – w wersji solarnej i standardowej.

Wersje z soczewką solarną Power Glass i zasilaniem słonecznym zapewniają rowerzystom czas jazdy sięgający nawet 32 godzin przy intensywnym użyciu lub 60 godzin w trybie oszczędzania baterii. Z kolei bez zasilania energią słoneczną komputery będą działać do 26 godzin w trybie intensywnego zużycia i do 42 godzin w trybie oszczędzania.

Garmin Edge 540 i Edge 840

Nowe komputery rowerowe Garmin Edge 540 i Edge 840 mają 2,6-calowe kolorowe wyświetlacze, obudowy z wodoszczelnością IPX7 i przyciski sterujące. Dodatkowo obie wersje Edge 840 są wyposażone w ekran dotykowy, nie ma go za to w Edge 540

Garmin Edge 540 i Edge 840

Garmin wyposażył swoje komputery w zaawansowane wskaźniki wydajności. Urządzenia oferują m.in.:

  • ocenę przygotowania kolarskiego – wskazują mocne i słabe cechy kolarskie oraz pomagają w przygotowaniu się pod wymogi konkretnej trasy proponując trening skupiony na kluczowych obszarach,
  • adaptacyjne plany treningowe – codzienne wskazówki treningowe oparte na danych obciążenia treningowego, regeneracji oraz profilu trasy nadchodzących zawodów, 
  • Real-time stamina – funkcję, która monitoruje obciążenie wysiłkiem oraz na bieżąco wskazuje jak długo można utrzymać aktualne tempo,
  • Power guide – funkcję, która umożliwia lepsze zarządzanie wysiłkiem, sugerując docelowe wartości mocy podczas całej trasy, 
  • ClimbPro – podgląd profilu i stopnia nachylenia nadchodzących podjazdów, który umożliwia lepiej rozłożyć siły.

Zastosowane w komputerach Garmin Edge 540 i 840 wielopasmowe pozycjonowanie GNSS (GPS, GLONASS, Galileo) umożliwia dokładniejszą lokalizację w zróżnicowanym terenie – takim jak gęste lasy, wąwozy czy gęsta miejska zabudowa.

Garmin Edge 540 i Edge 840

Edge 540 i 840 wyposażone są też w pakiet funkcji treningowych i nawigacyjnych. Algorytmy opracowane przez Firstbeat Analytics, takie jak VO2 max, status treningu, obciążenie treningowe czy czas regeneracji dostarczają informacji na temat reakcji organizmu na bodźce treningowe. 

Garmin Edge 540 i Edge 840

Nowe komputery rowerowe umożliwiają także sprawdzenie stanu aklimatyzacji do warunków środowiskowych, takich jak wysokość nad poziomem morza oraz wysokie temperatury. Poza danymi dotyczącymi wydajności fizycznej organizmu, liczniki z tej serii monitorują dane jazdy na rowerze górskim zbierając informacje o liczbie skoków, ich odległości oraz parametry Grit & Flow, które ułatwiają analizę płynności jazdy i trudności pokonanej trasy.

Garmin Edge 540 i Edge 840

W menu komputerów Garmin Edge 540 i Edge 840 użytkownicy znajdą topograficzne mapy tras rowerowych, a także funkcje bezpieczeństwa i śledzenia, takie jak LiveTrack, wiadomości grupowe i wykrywanie zdarzeń podczas każdego rodzaju aktywności rowerowych.

Edge 540 Solar i Edge 840 Solar już trafiły do sprzedaż w cenach odpowiednio: 2399 zł i 2949 zł. W wersjach bez ładowania solarnego Edge 540 kosztuje 1999 zł, a Edge 840 – 2499 zł.

Zobacz: Garmin ma nowe nawigacje turystyczne GPSMap 67 oraz eTrex SE. Wielki powrót klasyki
Zobacz: Garmin ma nowe smart zegarki z AMOLED: Forerunner 265 i Forerunner 965

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Garmin