DAJ CYNK

Xbox Cloud Gaming beta trafia na komputery PC oraz tablety i smartfony Apple'a

Marian Szutiak

Rozrywka

Microsoft Xbox Cloud Gaming komputery PC tablety smartfony Apple start beta

Microsoft ogłosił na blogu Xbox, że od 20 kwietnia 2021 roku subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate zaczną otrzymywać zaproszenia do ograniczonej bety usługi Xbox Cloud Gaming. Osoby te będą mogły pograć w gry z Xboxa na komputerach z Windows 10, a także tabletach i smartfonach firmy Apple.

Microsoft pracuje nad tym, by usługa Cloud Gaming trafiła na jak największą liczbę urządzeń. Już od jutra, 20 kwietnia tego roku, w gry z konsoli Xbox będzie można zagrać w przeglądarkach Edge i Chrome na komputerach z systemem Windows 10. Dostęp do usługi będzie możliwy także poprzez przeglądarkę Safari na iPadach i iPhone'ach, czyli tabletach i smartfonach firmy Apple.

Zobacz: Gry ze starych Xboxów trafiają do chmury
Zobacz: Abonenci Xbox Game Pass więcej grają i więcej wydają na gry

Na początek Xbox Cloud Gaming na PC-ty oraz urządzenia mobilne Apple'a będzie wprowadzony w formie ograniczonej bety. Zaproszeni subskrybenci usługi Xbox Game Pass Ultimate znajdą na stronie xbox.com/play ponad 100 tytułów gier z Xboxa.

Limitowana beta będzie czasem testów i nauki; będziemy stale wysyłali kolejne zaproszenia do graczy ze wszystkich 22 obsługiwanych rynków i brali pod uwagę opinie zwrotne. Będziemy też nadal ulepszali samo doświadczenie gier, a także dodamy obsługę szerszej gamy urządzeń. Planujemy szybkie rozszerzanie usługi i otwarcie jej dla wszystkich subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate w nadchodzących miesiącach, by więcej osób miało możliwość grania z Xbox w zupełnie nowy sposób. 

– napisała na blogu Catherine Gluckstein, VP and Head of Product, Cloud Gaming, Microsoft

Do grania potrzebny będzie kontroler podłączony za pomocą Bluetooth lub USB. W przypadku około 50 tytułów dostępny będzie również interfejs dotykowy. We wczesnych fazach wersji beta Microsoft chce się skupić na dopieszczaniu funkcji i zapewnieniu spójnych wrażeń na każdej z platform. Jednocześnie gigant będzie się upewniał, że gry działają w pełni wydajnie.

To ekscytujący krok na naszej drodze ku udostępnieniu gamingu 3 miliardom graczy na całym świecie. Wielkie dzięki za pomoc w kształtowaniu grania w chmurze, od pierwszych dni w Preview do dzisiaj. Po prostu, nie moglibyśmy tego zrobić bez Ciebie.

– dodała Catherine Gluckstein

Zobacz: Twórca Gran Turismo chce stworzyć wirtualny świat bardziej realny niż rzeczywistość
Zobacz: MMO w świecie Władcy Pierścieni nie powstanie. Amazon anuluje produkcję

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Xbox