DAJ CYNK

Jeszcze drożej na Allegro, podwyżka prowizji. Wystartuje też Allegro Pay

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12785

Jeszcze drożej na Allegro, znów podwyżka prowizji.

Czerwcowe podwyżki na Allegro najwyraźniej okazały się niewystarczające. Od 31 lipca platforma sprzedażowa wprowadza nowe wysokości prowizji w kolejnych kategoriach. Klienci otrzymają jednocześnie możliwość płatności za pomocą Allegro Pay.

Allegro rozsyła informacje do użytkowników o nowych regulaminach i cennikach. Wśród zmian platforma zapowiedziała wyższe stawki prowizji dla sprzedających. Obejmują one działy: Dziecko, Elektronika, Dom i ogród, Firma i usługi, Kolekcje i sztuka, Sport i turystyka, Kultura i rozrywka oraz Uroda.

Jak duże są to zmiany? Na przykład w dziale Elektronika prowizja wyniesie 12% dla przedmiotów do 50 zł i 6 zł + 6% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Obecnie wysokość prowizji w tych podkategoriach wynosi od 2% do 10% w zależności od podkategorii.

Zobacz: Zakupy na kredyt od Allegro. Coraz szersze portfolio usług

W podkategorii Wideorejestratory prowizja wyniesie 9% dla przedmiotów do 150 zł, 13,50 zł + 6% od nadwyżki ponad 150 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy. Obecnie prowizja w tej podkategorii wynosi 5% bez względu na cenę przedmiotu.

Podobne zmiany dotyczą innych kategorii i podkategorii – podwyżki to najczęściej zwiększenie prowizję z 5% na 7%, 6% na 8% czy z 8% na 10%. W jednej z podkategorii prowizja zwiększona została z 5% aż na 12%, ale też w jednej podkategorii Przedmioty ręcznie wykonane Allegro obniża prowizję z 15% na 10%.

Podwyżki dotyczą wyłącznie kilkunastu podkategorii, więc wielu sprzedawców i kupujących może w ogóle ich nie dostrzec, jednak przypomnijmy, że już wcześniej Allegro wprowadziło podwyżki, które obowiązują od 1 czerwca. 

Zobacz: Drożej na Allegro – sprzedawcy zapłacą prowizję od kosztów przesyłki

Wystartuje Allegro Pay

Inne zmiany w regulaminach obejmują między innymi historię rachunku sprzedawcy, gdzie dostępne będą teraz dane za ostatnie 6 lat. Wcześniej były to trzy okresy rozliczeniowe.

Dla kupujących ciekawą informacją będzie zapowiedź udostępnienia wybranej grupie kupujących nowej metodę płatności: Allegro Pay. Uzupełni ona metody płatności dostępne obecnie w serwisie. Od 31 lipca będą obowiązywać zaktualizowane regulaminy, uwzględniające Allegro Pay, wtedy też platforma powinna podać pełne informacje na ten temat.

Zobacz: Allegro Smart! za darmo przez kolejny miesiąc
Zobacz: Od maja łatwe anulowanie zakupów na Allegro, ale nie wszystkich

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Tagi: allegro
Przewiń w dół do następnego wpisu