DAJ CYNK

"Twój telefon" ze wsparciem dla aplikacji Android już dostępny! Zobacz, czy możesz go używać na swoim telefonie

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 31280

Osoby korzystające z aplikacji "Twój telefon" na Windows 10 mogą już za jej pomocą otwierać aplikacje z systemu Android. Dotyczy to jednak wybranej grupy smartfonów - a my już wiemy, o które chodzi.

W pierwszym tygodniu sierpnia pisałem, że Twój telefon umożliwi uruchamianie aplikacji z Androida. Dzisiaj w nocy czasu polskiego nastąpiła aktualizacja tej systemowej aplikacji i obecnie funkcja ta jest już dostępna dla każdego. Microsoft nie zdecydował się na udostępnienie jej najpierw dla uczestników programu Windows Insider, jak to zazwyczaj robi, ale od razu rzucił ją na szerokie wody. Jednak jak na razie mogą z niej korzystać tylko posiadacze smartfonów marki Samsung (o czym uprzedzałem we wspomnianym wcześniej tekście). A konkretnie są to modele:

  • Galaxy Note 9, Note10, Note10+, Note10 Lite
  • Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, S10, S10+, Lite
  • Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra.
  • Galaxy Fold, XCover Pro, ZFlip.
  • Galaxy A8s.
  • Galaxy A30s, A31, A40, A41, A50, A50s, A51, A60, A70, A70s.
  • Galaxy A71, A71 5G, A80, A90s, A90 5G.

Zobacz także: Windows 10: pokazano proponowane zmiany schowka, Menedżera zadań oraz panel emoji

Co z pozostałymi markami smartfonów? Niestety - muszą jeszcze poczekać. Natomiast użytkownicy Samsungów już dzisiaj mogą nie tylko przeglądać zdjęcia, wiadomości tekstowe i MMS-y, odbierać połączenia, a także uruchamiać aplikacje zainstalowane na telefonie. Pierwsze opinie na ten temat, jakie pojawiły się w sieci, mówią o tym, że streaming aplikacji działa płynnie i bezproblemowo. Co warto podkreślić - dzięki aplikacji Twój telefon można przypinać aplikacje z telefonu z systemem Android do paska zadań i menu Start w Windows 10.

Wiadomo, że możliwość uruchamiania aplikacji z Androida otrzyma także Surface Duo już w dniu swej premiery. A jeśli Ty posiadasz telefon z powyższej listy, wypróbuj nowej funkcji i daj nam znać w komentarzach, jak działa!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu