DAJ CYNK

Google zintegruje Gmaila, Rooms, Meet i Chat w jedno. Będzie to podobne do Outlooka

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 2447

Google zapowiada, że wkrótce wprowadzi nowy interfejs poczty Gmail, z którą zintegruje inne usługi. Ma być wygodniej, prościej i... bardziej podobnie do Outlooka.

Google chce zunifikować swoje popularne aplikacje w jedną, pod sztandarem Gmail. Z zapowiedzi wynika, że będzie to mocno przypominać Outlooka - w jednym miejscu znajdzie się poczta, wideokonferencje Rooms, Chat oraz Meet. Nowa edycja Gmaila ma pozwolić na korzystanie ze wszystkiego w obrębie jednej aplikacji. Zmiany zapowiedział wiceprezydent i menadżer generalny Google G Suite, Javier Soltero. Rozwiązanie to ma zwiększyć wygodę wszystkich użytkowników i usprawnić ich codzienną pracę, a w przypadku samych firm - usprawnić przepływ dokumentów.

W chwili obecnej mamy w poczcie Gmail czat, w którym możliwe jest udostępnianie dokumentów rozmówcom oraz dołączenie poprzez niego do wideo konferencji. Jak się to zmieni? Zdradza to poniższy materiał wideo.

 

Zobacz także: Ciemny motyw Gmaila dostępny dla urządzeń z Androidem 10 oraz iOS

Wiadomo, że na tym zmiany się nie kończą. W przyszłości pojawią się również takie elementy, jak możliwość prowadzenia wideorozmów w specjalnym okienku w Gmailu, lepsza integracja z dokumentami Google, a także innymi narzędziami producenta. Pojawią się także lepsze zabezpieczenia w aplikacjach do czatów i konferencji, zabezpieczające przed wtargnięciem na wirtualne spotkania intruzów. Dodane zostaną także usprawnienia pod kątem firm i biznesu - ułatwiony zostanie dostęp i korzystanie z aplikacji firm trzecich, jak DocuSign, Salesforce czy Trello.

Gmail powoli przekształca się w centrum zarządzania, co jest z pewnością jednym z efektów pandemii Covid-19 i przejścia wielu firm na tryb zdalny. Choć zapowiadane zmiany zostały wyraźnie przygotowane pod kątem biznesu, prawdopodobnie dotyczyć będą także prywatnych użytkowników poczty Gmail.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu