DAJ CYNK

Ciemny motyw Gmaila dostępny dla urządzeń z Androidem 10 oraz iOS

Dodane przez: msnet

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 6906

Jedną z nowości, jaką niesie ze sobą Android 10, jest ciemny motyw. Google udostępnia Dark Mode w kolejnych aplikacjach, tym razem w Gmailu.

Ciemny motyw to ostatni trend na rynku smartfonów, szczególnie tych wyposażonych w ekrany OLED lub AMOLED, gdzie czernie i szarości wyglądają najlepiej, a dodatkowo zmniejszają zużycie energii przez wyświetlacz. Tryby Dark Mode wprowadziły najnowsze wersje mobilnych systemów operacyjnych Google'a i Apple'a, czyli Android 10 oraz iOS 13. Do pełni szczęścia brakuje tylko, aby również aplikacji mogły pracować w trybie ciemnym, co jest powoli realizowane przez różnych deweloperów.

Zobacz: Android 10 to nowy system mobilny Google
Zobacz: WWDC 2019: Apple prezentuje iOS 13

W ostatnim czasie kolejne aplikacje Google'a oferują swoim użytkownikom tryb ciemny. Teraz gigant z Mountain View poinformował o udostępnieniu Dark Mode w kliencie pocztowym Gmail użytkownikom systemu Android 10 oraz iOS 11 (lub nowszego). Jeśli odpowiedni update jeszcze do Was nie dotarł, musicie się uzbroić w cierpliwość - cały proces może zająć do dwóch tygodni.

Zobacz: Skype na Androida oraz iOS z ciemnym motywem
Zobacz: Mapy Google dostaną tryb incognito. Testy już trwają

Jeśli posiadacie któryś ze smartfonów Google Pixel z Androidem 10, Gmail automatycznie przejdzie w tryb ciemny po włączeniu funkcji Oszczędzanie baterii lub jeśli ustawicie tryb ciemny w systemie jako domyślny. Zmiany można również dokonać ręcznie - wystarczy wybrać w Gmailu do Ustawienia > Motyw > Ciemny. Także w iPhone'ach z iOS 13 tryb ciemny aplikacji pocztowej Google'a uaktywni się wraz z ustawieniem podobnego trybu dla całego systemu. W iOS 11 oraz iOS 12 tryb Dark Mode musi zostać wybrany ręcznie w ustawieniach aplikacji.

Źródło tekstu: Google

Przewiń w dół do następnego wpisu