DAJ CYNK

Google Chrome. Lepiej jak najszybciej zaktualizuj przeglądarkę

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Google Chrome. Lepiej jak najszybciej zaktualizuj przeglądarkę

Jeśli korzystasz z przeglądarki Google Chrome, to lepiej czym prędzej ją zaktualizuj. 

Według statystyk statcounter w tym momencie z Google Chrome korzysta prawie 66 proc. użytkowników desktopów. Jest to w tym momencie zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Dlatego jest duża szansa, że też z niej korzystasz. Jeśli tak, to jak najszybciej powinieneś ją zaktualizować.

Aktualizacja Google Chrome

Google wydał aktualizację do Chrome'a, która ma usunąć znaną lukę bezpieczeństwa, oznaczoną jako CVE-2023-3079. Firma nie ujawniła szczegółów. Wiemy jedynie, że chodzi o błąd w silniku V8 JavaScript przeglądarki, który pozwala atakującym na uruchomienie własnego, szkodliwego kodu. Błąd został wykryty 1 czerwca przez pracownika Google — Clémenta Lecigne.

To już trzecia tego typu luka, która została wykryta w tym roku. Na szczęście są one dość szybko naprawiane. Właśnie dlatego powinieneś jak najszybciej zaktualizować przeglądarkę.

Google Chrome aktualizacja

Jak to zrobić? Wystarczy włączyć Google Chrome, kliknąć ikonę trzech kropek w prawym, górnym rogu, a następnie wybrać Pomoc i Google Chrome — informacje. Po tym powinna otworzyć się strona z informacją o posiadanej wersji programu i możliwością pobrania aktualizacji. Ewentualnie możesz w adresie przeglądarki wpisać też chrome://settings/help.

Zobacz: Skąd wiesz, że Google Chrome zwolnił RAM? Bo o tym powie
Zobacz: Google Chrome wybuchł reklamami. I nie, to nie żart

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: PixieMe / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PCWorld