DAJ CYNK

Chrome 85 z grupowaniem zakładek

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 1561

Najnowsza aktualizacja przeglądarki Chrome przynosi funkcję, która przyda się szczególnie osobom korzystającym z wielu zakładek w tym samym czasie. Jak można z niej skorzystać?

Grupowanie zakładek to funkcja, która pojawiła się w przeglądarce Opera już ponad dekadę temu, a od paru lat jest obecna także w Vivaldi. Google zdecydowało się wprowadzić ją do Chrome dopiero w edycji 85 - lepiej późno, niż wcale. Dla osób, które przeglądają jednocześnie 2-3 witryny, nie ma to żadnego znaczenia. Ale dla ludzi, którzy pracują online i mają czasami kilkanaście zakładek otwartych równocześnie (jak zresztą ja teraz), to bardzo wygodne. A jak działa ta funkcja? Otóż możemy tworzyć i dowolnie nazywać grupy. Aby stworzyć grupę, należy kliknąć na zakładce prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję "Dodaj kartę do nowej grupy". Pojawi się wówczas okienko, w którym można nazwać grupę oraz ustalić jej kolor.

Zobacz także: Kaleidoscope - nowa funkcja Chrome ma gromadzić na jednej stronie wszystkie streamingi

Co dalej? Jeśli masz otwartą zakładkę, wystarczy kliknąć na niej lewym przyciskiem myszki, aby pojawiła się opcja "Dodaj kartę do grupy" wraz z wyborem jednej z istniejących grup. A jeśli klikniesz na zakładce grupy, otrzymujesz opcje jej edycji oraz zamknięcia grupy (czyli skasowania). Miło by było, gdyby przeglądarka zapamiętywała grupy - obecnie istnieją one do pierwszego jej zamknięcia. Z drugiej strony - byłaby to konkurencja dla ulubionych zakładek, a przy każdym otwarciu przeglądarki uruchamiałoby się niepotrzebnie mnóstwo stron.

Oprócz nowej funkcji Google popracowało trochę nad zmianami w silniku przeglądarki i ma ona teraz działać o 10% szybciej w stosunku do poprzednika.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Andrea Piacquadio/ Pexels

Przewiń w dół do następnego wpisu