DAJ CYNK

Intel, ESL oraz Acer zacieśniają współpracę. Chozi o CS-a i Dota 2

Przemysław Banasiak

Wydarzenia

Acer, ESL oraz Acer zacieśniają współpracę. Chodzi o CS'a i Dota 2

Czołowy producent na rynku sprzętu komputerowego udowadnia, że zna się na e-sporcie. Firma Acer przedłuża i rozszerza współpracę z Intelem i ESL FACEIT Group.

 

ESL FACEIT Group (EFG) oraz Intel ogłosiły dziś przedłużenie i rozszerzenie współpracy z firmą Acer. Jako wyłączny producent oryginalnego sprzętu (OEM), marka gamingowa Predator będzie wspierać zawody EFG Counter-Strike 2 i Dota 2 w 2024 roku.

Acer Predator będzie obecny w Katowicach na IEM 2024

Intel i EFG są partnerami w dziedzinie e-sportu od ponad 20 lat. Organizując wiodące na świecie wydarzenie e-sportowe, jakim jest Intel Extreme Masters, wspólnie promują i wspierają pełną pasji globalną społeczność graczy. Wizję dotyczącą e-sportu podziela również firma Acer.

Czego możemy się spodziewać w przyszłości? W ramach współpracy Predator stał się wyłącznym partnerem OEM dla większej liczby zawodów EFG w Counter-Strike 2 i Dota 2 niż wcześniej. Ich lista obejmuje:

  • Wydarzenia Intel Extreme Masters (IEM) 2024 w Chengdu w Chinach, Dallas w Stanach Zjednoczonych i Kolonii w Niemczech, a także IEM Fall;
  • ESL Pro League Sezon 19 i Sezon 20;
  • Zawody ESL Challenger w Jönköping w Szwecji, Atlancie w Stanach Zjednoczonych, Katowicach w Polsce oraz lokalizacji, która nie została jeszcze ogłoszona;
  • DreamLeague Sezon 21, 22 i 23 online;
  • Zawody ESL One w 2024 roku, w tym ESL One Birmingham i ESL One Asia.

Acer i EFG będą prezentować najnowsze technologie gamingowe Intel, m.in. laptopy z serii Predator Helios 16, Predator Helios 18, Predator Helios Neo oraz komputery stacjonarne z serii Predator Orion - zarówno podczas wydarzeń online, jak i offline.

W ramach współpracy Predator zaoferuje fanom także stoisko, na którym gracze będą mogli zapoznać się z najnowszą generacją gier. Najbliższym wydarzeniem e-sportowym, w którym weźmie udział Acer Predator będzie IEM 2024, organizowany w dniach 8-11 lutego w Katowicach.

Zobacz: GeForcer RTX 4080 Super – test. Czekałem na taką kartę... rok temu
Zobacz: AI w domowym zaciszu. Historia powstaje na naszych oczach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Acer

Źródło tekstu: Acer