DAJ CYNK

Netia też wprowadza nowości w swoich dekoderach EvoBox 4K

Mieszko Zagańczyk

Telewizja i VoD

Po tym, gdy o zmianach w swoich dekoderach 4K poinformował Polsat Box, nie trzeba było długo czekać, aż podobna nowością pochwali się należąca do tej samej grupy Netia. Operator wprowadził trzy usprawnienia w dekoderze EvoBox 4K.  

Dekodery Netia EvoBox 4K otrzymały najnowszą wersję oprogramowania, które wprowadza nowy układ głównego menu, aplikację Disney+ oraz funkcję wyszukiwania głosowego. Dokładnie te same funkcje trafiły do dekoderów Polsat Box.

Zobacz: Polsat Box: zmiany w dekoderach 4K. Nowe menu, Disney+ i wyszukiwanie głosowe

Automatyczna aktualizacja dekoderów Netia EvoBox 4K odbywała się w ciągu kilku ostatnich dni. Najnowsze oprogramowanie wprowadziło nowy układ głównego menu. Nowe, zorientowane pionowo menu główne wyświetla się z lewej strony zaraz po uruchomieniu dekodera lub po kliknięciu zielonego domku na pilocie. 

W centralnej części widoku znajdują się listy z rekomendowanymi treściami, np. ostatnio oglądane kanały, aplikacja Sklep, polecane treści itd.

nowe menu w Netia EvoBox 4K

Wraz z aktualizacją na dekoderach Netia EvoBox 4K pojawiła się aplikacja Disney+. Jest ona dostępna z poziomu menu głównego dekoderów obok takich aplikacji jak: Netia GO, czy Sklep. 

Zdaniem operatora, dostęp do Disney+ jest jednym z największych atutów jego aktualnej promocji, w ramach której dostępny jest m.in. światłowodowy internet do 300 Mb/s z Disney+ i usługą TV 4K za 70 zł miesięcznie, przez 3 miesiące na start gratis.

Kolejna nowa funkcja dekoderów Netia EvoBox 4K to wyszukiwanie głosowe, wywoływane poprzez naciśnięcie przycisku mikrofonu na pilocie. Oprócz opcji przeszukania treści na kanałach TV, umożliwia ona przejrzenie biblioteki serwisu Netia GO, materiałów dostępnych w Giganagrywarce oraz Disney+.

Zobacz: Netia poczuła wiosnę. W nowej ofercie nie płacisz przez 3 miesiące
Zobacz: Netia uruchamia nowy serwis VOD. Oto Netia GO

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Netia

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu