DAJ CYNK

Zła wiadomość dla fanów Arcane. Drugi sezon zaliczy obsuwę

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Telewizja i VoD

Arcane, serial opowiadający historię postaci z popularnej gry League of Legends z miejsca zaskarbił sobie sympatię wielu widzów. Jednak dla czekających na drugi sezon mamy złą wiadomość.

Pierwszy odcinek Arcane został wyemitowany 6 listopada 2021 roku na platformie Netflix. Serial animowany tygodniami nie schodził z pierwszego miejsca rankingu najchętniej oglądanych produkcji. Nic zatem dziwnego, że widzowie domagają się kontynuacji, która oczywiście nadejdzie, lecz trzeba będzie na nią jeszcze trochę poczekać.

Arcane. Drugi sezon z opóźnieniem?

W ostatnim czasie w rozmowie z Bilibili wziął udział Nicolo Laurent, prezes Riot Games, czyli studia odpowiedzialnego za League of Legends. Jedno z pierwszych pytań poruszało właśnie kwestie drugiego sezonu Arcane, Laurent przyznał, że prace wydłużają się i nadal jeszcze daleko do ukończenia produkcji.

Właśnie obejrzałem trzeci epizod serialu, który nadal nie jest jeszcze ukończony, lecz robimy postępy. Są ku temu dwa ważne powody. Po pierwsze, nie chcemy się z niczym śpieszyć, ale to jest akurat dobra rzecz. Drugim powodem jest to, że nie byliśmy pewni odbioru pierwszego sezonu. Nie wiedzieliśmy, że będzie on takim sukcesem. Gdybyśmy wiedzieli, moglibyśmy rozpocząć prace nad drugim sezonem o wiele wcześniej. Niestety teraz płacimy za to cenę. Sezon niestety nie ukaże się w tym roku.

- powiedział Nicolo Laurent CEO Riot Games w rozmowie z Bilibili.

Reakcje po usłyszeniu słów Nicolo Laurenta są naprawdę skrajne. Jedni widzowie cieszą się, że produkcja nie jest pośpieszana, dzięki czemu dostaną dopracowany produkt. Z kolei inni narzekają, że będą musieli czekać jeszcze dłużej na kontynuację lubianego serialu.

Zobacz: Viaplay. Nowe sezony lubianych seriali
Zobacz: Polsat Box Go zaprasza na ćwierćfinały Ligi Mistrzów UEFA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Arcane League of Legends official poster

Źródło tekstu: Bilibili