DAJ CYNK

Game Pass drożeje. Znamy nową polską cenę

Piotr Urbaniak (gtxxor)

Sprzęt

Game Pass drożeje. Znamy nową polską cenę

Microsoft długo wstrzymywał się z podwyżkami cen, ale niestety ten czas w końcu nadszedł. Już niebawem zarówno za konsolę Xbox Series X, jak i towarzyszące jej usługi zapłacimy drożej.

Logika nakazywałaby sądzić, że sprzęt wraz z wiekiem powinien tanieć, ale niniejsza generacja dobrze się takiemu założeniu wymyka. Po tym, jak do 549,99 euro cenę PlayStation 5 podniosło Sony, analogiczne kroki podejmuje Microsoft.

Jak ogłoszono, już od 1 sierpnia oficjalna cena konsoli Xbox Series X w Europie wyniesie również 549,99 euro, czyli o dokładnie 50 euro więcej niż premierowo. Ile to będzie w Polsce, na razie nie wiadomo, ale można być raczej pewnym, że taniej niż obecnie topowej konsoli Microsoftu nie kupimy. Tyle dobrego, że aktualną cenę zachowa tańszy Xbox Series S.

Na tym jednak nie koniec złych wieści, gdyż zdrożeją także usługi Xbox Game Pass oraz Xbox Game Pass Ultimate. Ta pierwsza z 40 zł do 42,99 zł, druga zaś – z 54,99 zł do 62,99 zł. Ponownie – małym pocieszeniem jest brak podwyżki wariantu pecetowego.

Warto zauważyć, podwyżki, choć nigdy nie mogą być miłe, nikogo zaskakiwać nie powinny. Szef Xboksa, Phil Spencer, niebezpośrednio zapowiadał je już w wywiadzie dla „Wall Street Journal” z października ubiegłego roku. Z początkiem 2023 roku wzrosły natomiast ceny premierowych gier.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Irina Bauer / Shutterstock

Źródło tekstu: Twitter, oprac. własne