DAJ CYNK

Wyciek danych S.T.A.L.K.E.R. 2. Rosyjscy hakerzy materializują groźby

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Wyciek dany S.T.A.L.K.E.R. 2. Rosyjscy hakerzy okazali się bezlitośni

Rosyjscy hakerzy okazali się bezlitośni. W związku z niespełnieniem ich żądań opublikowali wykradzione pliki gry S.T.A.L.K.E.R.2.

Kilka dni temu informowaliśmy, że rosyjscy hakerzy włamali się na serwery ukraińskiej firmy GSC Game World i wykradli pliki związane z grą S.T.A.L.K.E.R. 2. Jednocześnie wysunęli żądania, wśród których domagali się między innymi przeprosin dla zwykłych rosyjskich i białoruskich graczy, a także przywrócenia rosyjskiej lokalizacji gry.

Hakerzy domagali się spełniania wszystkich warunków, w przeciwnym wypadku opublikują wykradzione pliki. Ukraińcy z GSC Game World od początku twierdzili, że nie mają zamiaru poddać się terrorowi i poprosili graczy, aby nie rozpowszechniali wykradzionych materiałów. Niestety, szantażyści słowa dotrzymali i wszystko wylądowało w Internecie.

Wyciek danych S.T.A.L.K.E.R. 2

Z oczywistych względów nie podamy żadnego linku ani miejsca, z którego moglibyście pobrać materiały. Musicie jednak wiedzieć, że wśród nich znajdują się między innymi: zarys fabuły, pełna mapa z opisem wszystkich lokalizacji, zrzuty ekranu, opisy mechanik, cutscenki, dokumenty na temat procesu produkcji, a nawet krótki gameplay. Generalnie jest to dużo informacji, które wręcz popsują zabawę wszystkim tym, którzy czekają na grę.

Dokładna data premiery S.T.A.L.K.E.R. 2 wciąż pozostaje tajemnicą. Grą pierwotnie miała zadebiutować pod koniec 2022 roku, ale plany pokrzyżował atak Rosji na Ukrainę. Studio GSC Game World musiało zmienić swoją lokalizację (prawdopodobnie przenieśli się do Pragi) i dopiero wtedy byli w stanie wznowić prace. Gra powinna trafić na sklepowe półki jeszcze w tym roku.

Zobacz: Zalukaj do więzienia. Polscy piraci w tarapatach
Zobacz: Epic Games Store z kolejną darmówką. Coś dla fanów Warhammera

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: GSC Game World

Źródło tekstu: DSOGaming

Przewiń w dół do następnego wpisu