DAJ CYNK

PlayStation pozwane na ogromną kwotę za "okradanie graczy"

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

PlayStation pozwane na ogromną kwotę za "okradanie graczy"

PlayStation zostało pozwane na kwotę prawie 28 mld zł. Zdaniem pozywającego firma okrada graczy. 

PlayStation ma w Wielkiej Brytanii mały problem. Firma została na Wyspach pozwana na kwotę 5 mld funtów, czyli prawie 28 mld zł, według aktualnego kursu. O co poszło?

PlayStation pozwane za "okradanie graczy"

Za pozew odpowiada Alex Neill, który słynie z walki o prawa konsumentów. Kwota pozwu jest tak duża, ponieważ ma być rozdzielona między 9 mln graczy w Wielkiej Brytanii, którzy mieli być "okradani" od 2016 roku. Oznaczałoby to, że każdy z nich otrzyma średnio 550 funtów, czyli około 3000 zł. To równowartość dostępnych zestawów PS5, a przynajmniej w Polsce. W rzeczywistości kwoty mają oscylować w granicach 67-562 funtów na osobę.

Ale o co tak naprawdę poszło? Alex Neill jest zdania, że Sony wykorzystuje swoją dominująca pozycję na rynku i zawyża ceny za gry. Chodzi o cyfrowe wersje, dostępne w PlayStation Store, które rzeczywiście bywają drogie. Wojownik o prawa konsumentów przekonuje, że problem wynika między innymi z bardzo wysokiej prowizji Sony, która wynosi aż 30 procent. Z tego powodu wydawcy i deweloperzy muszą podnosić ceny, aby oddać część PlayStation i jeszcze zarobić swoje.

Sony na razie nie odniosło się do tych zarzutów, ale nie wróżę Alexowi Neillowi wielkiego sukcesu. 

Zobacz: PS5 z funkcją, której brakowało, ale na razie nie dla wszystkich
Zobacz: Nowe PlayStation Plus możesz teraz wypróbować za darmo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Tero Vesalainen / Shutterstock.com

Źródło tekstu: KitGuru