DAJ CYNK

Fatalna wpadka EA sprawiła, że zmieniłem zdanie o tej firmie

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Gry

Fatalna pomyłka EA doprowadziła do tego, że teraz będę nieco przychylniej patrzył na ich działania. Firma przyznaje się do błędu i zamierza uhonorować umowę zawartą z graczami.

Jak co roku, tak i teraz możemy spodziewać się premiery najnowszej gry piłkarskiej z serii FIFA. Electronic Arts już jakiś czas temu rozpoczęło akcję marketingową, a ostatnio można już było zamówić grę w przedsprzedaży. To właśnie wtedy doszło do kuriozalnej sytuacji.

FIFA 23 w przedsprzedaży za 29 groszy

Gracze na całym świecie przecierali oczy ze zdziwienia, gdy ujrzeli grę FIFA 23 w Epic Games Store za... niecałe 30 groszy lub odpowiednik tej ceny w indyjskich rupiach. Konsumenci masowo kupowali najnowszy tytuł z serii, choć raczej spodziewali się, że firma wezwie ich wkrótce do zapłaty pełnej kwoty za produkt. Takie pomyłki zdarzają się nierzadko w świecie zakupów przez Internet. W taki sytuacjach zwykle sklepy wycofują zamówienia.

Tak się jednak nie stało tym razem. Electronic Arts w oficjalnym stanowisku wzięło odpowiedzialność za swoją pomyłkę. Co więcej, firma zapewniła, że uhonoruje wszystkie zakupione po tej cenie egzemplarze ich gry. Gracze, którym udało się zakupić grę w niskiej cenie będą zadowoleni. Szczególnie, że mowa tu o droższej edycji Ultimate.

Kilka tygodni temu strzeliliśmy spektakularnego samobója, gdy nieumyślnie zaoferowaliśmy FIFA 23 w przedsprzedaży w Epic Games Store w niewłaściwej cenie. To był nasz błąd i chcemy was zapewnić, że będziemy honorować wszystkie zamówienia złożone w tej cenie

- czytamy w oficjalnym stanowisku EA.

Zobacz: Dyskryminacja i molestowanie w Nintendo. Znamy szczegóły
Zobacz: Viaplay realizuje swój pierwszy polski serial fabularny – „Morderczynie”

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: PC Gamer

Przewiń w dół do następnego wpisu