DAJ CYNK

Wybrano najlepszą grę w historii. Wybór zaskakuje

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Wybrano najlepszą grę w historii. Wybór zaskakuje

Rozdano najstarsze nagrody w historii branży gamingowej, czyli Golden Joystick Awards. W tym roku wybrano najlepszą grę w historii. Wybór może zaskakiwać.

Golden Joystick Awards to najstarsze nagrody w branży gamingowej. Po raz pierwszy rozdano je w 1983 roku, więc w tym nie przypada żadna specjalna okazja. Organizatorzy uznali jednak, że obchodzimy właśnie 50-lecie gamingu i z tej okazji przygotowali dodatkowe kategorie.

Jaka jest najlepsza gra w historii?

Jedna z nich dotyczyła najlepszego w historii urządzenia do grania. Kandydatów było kilku, ale wybór ostatecznie padł na... Tego dowiecie się z innego mojego tekstu "PC czy konsole? Werdykt właśnie zapadł. Wojna została rozstrzygnięta". Inna kategoria to najlepsza gra w historii. Kandydatów było kilku. Już same nominacje mogą budzić wątpliwości.

O nagrodę walczyły: Minecraft, The Last of Us, Doom (1993), Tetris, Super Mario 64, Street Fighter II, Space Invaders, Pokemon Go, Super Mario Kart, Grand Theft Auto V, Super Mario Bros. 3, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Halo: Combat Evolved, Dark Souls, Metal Gear Solid, Half-Life 2, Call of Duty 4: Modern-Warfare, Pac-Man, SimCity (1989).

Mógłbym wskazać jeszcze kilka produkcji, które powinny znaleźć się na tej długiej liście (gdzie Final Fantasy?), ale tak naprawdę nie ma to większego sensu. Gry to kwestia tak bardzo indywidualna, że sama próba wybrania tej najlepszej zakrawa na absurd. Pomimo tego organizatorzy Golden Joystick Awards się tego podjęli. Nic dziwnego, że wybór zaskakuje.

Najlepsza gra w historii - Dark Souls

Najlepszą grą w historii zostało uznane... Dark Souls. Gra FromSoftware zebrała 12 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się Doom z 1993 roku, który z 11 procentami głosów przegrał dosłownie o włos. Jak dla mnie wybór jest zaskakujący, ale pewnie dlatego, że nigdy nie byłem wielkim fanem gier typu souls-like (nazwa gatunku pochodzi właśnie od Dark Souls).

A co Waszym zdaniem jest najlepszą grą w historii? Sam chyba nie pokusiłbym się o wskazanie jednego tytułu. To po prostu zbyt trudne. Świetnie bawiłem się przy Metal Gear Solid, Mass Effect, Wiedźminie 3 czy mało znanym Legend of Dragoon z pierwszego PlayStation, a to tylko produkcje, które jako pierwsze przyszły mi do głowy.

Zobacz: Fotel skrzypi, Gamvis straszy sądem — i weź tu mów prawdę w sieci
Zobacz: Amazon rozda za darmo rewelacyjne gry, w tym polski hit

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Andrea Piacquadio z Pexels

Źródło tekstu: TechSpot

Przewiń w dół do następnego wpisu