DAJ CYNK

PC czy konsole? Werdykt właśnie zapadł. Wojna została rozstrzygnięta

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

PC czy konsole? Werdykt właśnie zapadł. Wojna została rozstrzygnięta

Co jest lepsze — PC czy konsola? Rywalizacja między platformami, a tym samym dyskusje ich użytkowników trwają od lat. Właśnie zapadł werdykt.

Od lat trwają rozważania na temat tego, co jest lepszą platformą do grania — komputery czy konsole. Pomimo wielu starań, dyskusji, rozmów i często kłótni w komentarzach, trudno było uznać jednoznaczne zwycięstwo którejś z platform.

Faktem jest, że zarówno PC-ty, jak i konsole mają swoje wady i zalety. Poza tym trudno te drugie traktować jako jeden byt, bo przecież takie PlayStation 5 i Nintendo Switch więcej dzieli niż łączy. Ale zdaje się, że właśnie wojna została rozstrzygnięta.

Zobacz: Lepiej nie patrz na ceny kart graficznych. Szkoda Twoich nerwów

Najlepsze w historii urządzenie do grania to?

Właśnie rozdano Golden Joystick Awards, czyli najstarsze nagrody w branży gamingowej. Ich początek sięga jeszcze 1983 roku. Tegoroczna odsłona jest szczególnie ważna, ponieważ celebruje 50-lecie gamingu jakie takiego. Z tego powodu organizatorzy przygotowali kilka nietypowych kategorii. Jedna z nich to "Ultimate Hardware of All Time", czyli po prostu najlepszy sprzęt do grania w historii.

Co wygrało tę kategorię? Kandydatów można wskazać przynajmniej kilku — wszystkie konsole z serii PlayStation lub Xbox, Nintendo Switch, NES, SNES, 64, ZX Spectrum czy nawet Commodore lub Atari. Zresztą nominowane urządzenia widać na poniższej grafice:

Najlepszy sprzęt do grania w historii - konsole vs PC

Wybór padł jednak na zwykłe i poczciwe PC-ty. To właśnie komputery zostały uznane historycznie za najlepsze urządzenia do grania. Ma to sporo sensu, bo chociaż na przestrzeni lat przeszły ogromne zmiany, to komputer to po prostu komputer. Głównie założenia nie zmieniły się znacząco.

To oczywiście nie przekona wszystkich. Faktem natomiast jest, że eksperci wydali wyrok. Można się z nim kłócić. Można się z nim zgadzać. Nie ma to żadnego znaczenia. PC wygrały. A tak już zupełnie poważnie, to grajcie na tym, na czym macie ochotę i na to samo pozwólcie innym. 

Zobacz: Fotel skrzypi, Gamvis straszy sądem — i weź tu mów prawdę w sieci
Zobacz: Nie ma kart graficznych? To bzdura! Jest ich więcej niż rok temu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Rafal Jedrzejek i Rebekah Yip (Unsplash), Golden Joystick Awards

Źródło tekstu: TechSpot

Przewiń w dół do następnego wpisu