DAJ CYNK

FIFA 23 otrzyma nowego anti-cheata na PC-tach. Ma być skuteczny

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

FIFA 23 otrzyma nowego anti-cheata na PC-tach. Ma być skuteczny

Jeśli planujesz grać w FIFĘ 23 na komputerze, to musisz pogodzić się z koniecznością zainstalowania nowego anti-cheata, który działa na poziomie jądra systemowego.

FIFA 23 może być grą na swój sposób historyczną. Po pierwsze, to ostatnia produkcja EA Sports o takiej nazwie. Elektronicy nie dogadali się z FIFĄ i następne odsłony prawdopodobnie otrzymają nazwę EA Sports FC. Po drugie, gra w końcu doczekała się cross-playu z prawdziwego zdarzenia. Wspólnie będą grali posiadacze PC-tów oraz konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

To, co dobre dla graczy, dla EA Sports jest problematyczne. Wiadomo, że FIFA na PC-tach pełna jest oszustów, którzy między innymi potrafią wychodzić z meczów w taki sposób, aby to przeciwnikom zaliczono przegraną. Elektronicy właśnie wypowiedzieli im wojnę, prezentując nowy system anti-cheat.

FIFA 23 ma nowy anti-cheat

Nowy program to EA AntiCheat, czyli w skrócie EAAC. Co ważne, podobnie jak między innymi w Valorancie, działa on na poziomie jądra systemowego, czyli na niskim poziomie dostępu. Dzięki temu ma być dużo skuteczniejszy w walce z potencjalnymi oszustami, ale wiadomo, że praktycznie nie ma systemu, którego nie da się wykiwać.

Gdy programy oszukujące działają na poziomie jądra, mogą być funkcjonalnie niewidoczne dla rozwiązań przeciwdziałających oszustwom, które działają na poziomie użytkownika. Niestety, w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił duży wzrost liczby cheatów działających na poziomie jądra, więc jedynym niezawodnym sposobem ich wykrycia i zablokowania jest uruchomienie tam również naszego anty-cheata.

- zapewnia Elise Murphy w tekście na blogu EA.

Tego typu inicjatywy zawsze budzą duże wątpliwości wśród graczy, ale EA zapewnia, że rozwiązanie będzie bezpieczne, także dla uczciwych użytkowników. Co więcej, program da się wyłączyć lub odinstalować, chociaż wtedy nie da się uruchomić zabezpieczonych za jego pomocą gier. EAAC odinstaluje się też automatycznie razem z daną grą. Poza tym mechanizm będzie konieczny do działania także w trybach dla jednego gracza.

Zobacz: Allegro z promocją dla fanów FIFY 23. Grę dostaną błyskawicznie
Zobacz: FIFA 23. Duże zmiany w trybie FIFA Ultimate Team

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: EA Sports

Źródło tekstu: EA

Przewiń w dół do następnego wpisu