DAJ CYNK

Battlefield 2042 coś się udało. Jest jedną z najgorzej ocenianych gier

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Gry

Battlefield 2042 coś się udało. Jest jedną z najgorzej ocenianych gier

Battlefield 2042 nie miał najlepszej premiery. Jednak jedna rzecz grze się udała — jest jedną z najgorzej ocenianych produkcji w historii Steama.

Premiera Battlefield 2042 była kilkukrotnie przekładana. Twórcy zapewniali, że potrzebują dodatkowego czasu, aby dopracować nową odsłonę strzelanki. Najwyraźniej czasu wciąż było za mało, bo gra wyszła w stanie co najmniej niezadowalającym.

Battlefield z tragicznymi ocenami graczy

Problemów z Battlefieldem 2042 jest wiele. Wymieniać można długo i nie chodzi tylko o kwestie techniczne, ale także brak wielu elementów. To między innymi brak możliwości tworzenia plutonów, brak trybu singleplayer, brak punktów za zadawane obrażenia, a także premii za strzał w głowę czy wyeliminowanie kilku graczy naraz. W skrócie w Battlefield 2042 brakuje wielu rzeczy, które dla poprzednich odsłon były standardem. Nic dziwnego, że gracze nie są zadowoleni.

Zobacz: Komiksy, które warto znać (DC Comics) – część 2

Battlefield 2042 to w tym momencie jedna z najgorzej ocenianych gier w historii Steama. Tego typu statystyki prowadzi strona Steam250.com. Okazuje się, że strzelanka Electronic Arts oraz DICE jest w tym momencie na 9. miejscu wśród tych najgorszych. Z ponad 35 tys. ocen wystawionych przez graczy tylko 26% jest pozytywnych. To wynik zatrważający, ale przede wszystkim pokazujący deweloperom, że nie ma miejsca na bylejakość.

Steam - najgorzej oceniane gry

Battlefield 2042 to już kolejna gra w ostatnich miesiącach, która trafia na sklepowe półki w tragicznym stanie. Cyberpunk 2077, eFootball 2022, GTA Trilogy Definitive Edition, a teraz jeszcze Battlefield — wszystkie te gry potrzebowały co najmniej kilka miesięcy dodatkowej pracy, aby stały się akceptowalne. Niestety, gracze głosują przede wszystkim portfelami, a BF2042 jest w tym momencie jedną z najlepiej sprzedających się gier na platformie Valve...

Zobacz: PlayStation i Xbox wypną się na Activision Blizzard? To możliwe
Zobacz: Kilka gier zniknie z Xbox Game Pass, ale za to pojawią się nowe

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: EA/DICE

Źródło tekstu: Steam250