DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu - część 25

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje


Google Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych, starannie wykonanych aplikacji bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na wasze opinie i propozycje.

Unseen - No Last Seen

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Coś przyszło na Messengerze, ale udajesz, że Cię nie ma? To aplikacja dla Ciebie. Unseen pozwala podejrzeć treść wiadomości na komunikatorach bez raportowania nadawcy, że wiadomość została już odczytana.

Unseen dla Androida (Messenger, WhatsApp, Instagram)

Unseen działa z aplikacjami: Messenger, WhatsApp, Instagram, Viber, Telegram, Line, KakaoTalk, Imo i Vk. Treść wiadomości pobiera z powiadomień systemowych, więc musisz dać aplikacji dostęp do nich. Może zdarzyć się, że aplikacja nie odczyta prawidłowo załączników.

Korzystanie z Unseen ma jeszcze jedną zaletę – wszystkie wiadomości zostaną zebrane w jednym miejscu i możesz szybko zdecydować, na które odpowiesz. To Ci się na pewno przyda, jeśli Twój telefon z Androidem nie ma jeszcze możliwości szybkiego odpowiadania z poziomu powiadomień.

Sense V2 flip clock & weather

Cena: 0 zł (zakupy w aplikacji). Pobierz z Google Play

Henryk testuje właśnie HTC Desire 20 Pro, a we mnie obudziły się wspomnienia. Zachciało mi się znów zainstalować ten charakterystyczny widżet z nakładki HTC Sense z zegarem klapkowym i pogodynką. No i mam!


Ta aplikacja to nie tylko widżet jak za starych czasów. To także zaawansowana pogodynka. Znajdziesz tu prognozę na najbliższe dni i godziny, radar pogodowy, wykresy, a nawet fazy Księżyca. Niestety nie ma animacji opadającej klapki przy zmianie godziny, ale może jeszcze znajdę widżet, który lepiej go imituje.

mBDL – Mobilny Bank Danych o Lasach

Cena: 0 zł (zakupy w aplikacji). Pobierz z Google Play

Sezon grzybowy trwa w najlepsze, więc proponuję kolejną aplikację, która może się przydać. Dzięki mBL dowiesz się, gdzie warto iść na grzyby, jeśli jeszcze nie znasz okolicy. To oczywiście nie koniec jej zastosowań, ale na nich się skupię.

mDBL dla Androida

mBDL to Mobilny Bank Danych o Lesie, przygotowany przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. W aplikacji znajdują się mapy tematyczne BDL, w tym mapa drzewostanowa, zbiorowisk roślinnych i siedlisk leśnych. Są tu wymienione występujące na terenie gatunki drzew i krzewów i ich szczegółowe opisy. Mając do dyspozycji te dane i widzę o tym, gdzie szukać jakich grzybów, możesz łatwo znaleźć potencjalnie dobre miejsca na grzybobranie.

Mapy tematyczne można nałożyć na różne podkłady, w tym mapę topograficzną, ortofotomapę, mapy nadleśnictw, parków narodowych i wiele innych. Dane można zapisać do użytku offline. Ponadto aplikacja może zapisywać ślad GPS i eksportować go w formacie KML.

Informacje o telefonie i baterii – tapeta na żywo

Cena: 0 zł (zakupy w aplikacji). Pobierz z Google Play

Lubię użyteczne animowane tapety, a ta z pewnością do nich należy i powinna zadowolić miłośników hakerskiej estetyki. Ta tapeta wyświetla różne informacje o stanie telefonu. Jakie? Wszystko możesz wybrać samodzielnie w ustawieniach.

Android: informacje o telefonie i baterii

Ta żywa tapeta jest bardzo elastyczna. Możesz zostawić sobie tylko datę i zegar, możesz obserwować zmiany częstotliwości taktowania procesora czy korzystać z ogromnego wskaźnika naładowania baterii. Kolor tła i tekstu możesz oczywiście wybrać samodzielnie.

Ponadto aplika ja ma tryb zegara nocnego. Jeśli w tym trybie stukniesz dwa razy w ekran, syntezator mowy powie Ci, która godzina.

Color Splash Effect – wybierz jeden kolor

Cena: 0 zł (zakupy w aplikacji). Pobierz z Google Play

Przez miniony tydzień biegałam z telefonem, którego aplikacja do robienia zdjęć ma wbudowany filtr „kolor spotowy”. FIltr pozwala wybrać jeden kolor, który zostanie nienaruszony, a resztę zdjęcia zamienia na czarno-białe. Nie wymaga to żadnej edycji, a jedynie oznaczenia koloru. Tak mi się to spodobało, że zaczęłam szukać podobnej aplikacji. 

Palette dla Androida
Wybrałam aplikację Paletta. Dawno nie miała aktualizacji, ale ma naprawdę świetny interfejs. Po zrobieniu zdjęcia wyciąga z obrazu kolory przewodnie i pozwala zostawić tylko wybrane barwy. Co więcej, kolory można błyskawicznie podmienić po kupieniu wersji Pro aplikacji. W razie potrzeby można wprowadzić drobne korekty ręcznie z użyciem gumki lub różdżki.

Za rozłożenie obrazu na składowe odpowiada dobrze wyćwiczona sztuczna inteligencja. Interfejs aplikacji jest bardzo ładny i prosty. Co ważne, jakość zdjęć nie jest pogorszona po edycji. 

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 24
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 23
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 22
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 21
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 20
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​​​​​19
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 18

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.