DAJ CYNK

SwatchPay! teraz także w Credit Agricole

Marian Szutiak

Płatności bezgotówkowe

SwatchPay! płatności zbliżeniowe Credit Agricole

Credit Agricole to kolejny bank w Polsce, który udostępnia płatności SwatchPay! dla wszystkich użytkowników kart Visa.

Usługa SwatchPay! jest dostępna w Polsce od 2020 roku. Umożliwia ona płatności zbliżeniowe za pomocą radiowego chipu NFC (Near Field Communication), wbudowanego w zegarek. Usługę właśnie udostępnił kolejny bank w Polsce, dołączając do grona pozostałych instytucji, oferujących ten system płatności. Mowa o Credit Agricole.

Zobacz: PKO BP chwali się dużą nowością. Są jedyni w Polsce
Zobacz: mBank wprowadza płatności Xiaomi Pay i SwatchPAY!

Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć tarczę zegarka do terminala POS. Podanie kodu PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł. Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipu w zegarku i gotowe. Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii. Podobnie jak wszystkie modele Swatch, zegarki z funkcją SwatchPAY! są wodoszczelny do głębokości 30 metrów.

Swatch zapewnia trzy sposoby aktywowania funkcji SwatchPAY! podczas parowania zegarka z kartą Mastercard lub Visa: w salonie Swatch, online za pośrednictwem strony internetowej Swatch, a także bezpośrednio we wszystkich smartfonach z systemem Android lub iOS. Cała operacja trwa kilka minut. Użytkownik może w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności jednym dotknięciem w aplikacji SwatchPAY!, zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

Zobacz: BLIKIEM opłacisz przejazd hulajnogą Dott
Zobacz: PKO BP odpala petardę. Dosłownie zrobisz zakupy bez płacenia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Swatch

Źródło tekstu: Swatch