DAJ CYNK

mBank wprowadza płatności Xiaomi Pay i SwatchPAY!

Mieszko Zagańczyk

Płatności bezgotówkowe

mBank wprowadza Xiaomi Pay i SwatchPAY!

Xiaomi Pay i SwatchPAY! – to dwie nowe formy płatności mobilnych, jakie wprowadził do swojej oferty mBank. Dzięki nim można płacić zbliżeniowo bez użycia tradycyjnej karty.

mBank wprowadza do swojej oferty nowe usługi, które pozwalają płacić zbliżeniowo bez użycia plastikowej karty. To SwatchPAY! i Xiaomi Pay – obydwie wystartowały na polskim rynku już wcześniej, ale w niewielkiej liczbie instytucji finansowych.

Informując o nowych formach płatności, mBank podał też, że liczba transakcji, które realizują jego klienci z użyciem smartfonów, wzrasta co kwartał o 25 procent i obecnie sięga już ponad 77 mln.

Zobacz: Bank Pocztowy: karta płatnicza z autoryzacją na odcisk palca

Xiaomi Pay

Opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC zadebiutowała w Polsce na początku października. Równocześnie w naszym kraju wystartowała usługa Xiaomi Pay, a jej dostępność ogłosił początkowo Bank Pocztowy oraz fintechy ZEN.com i Curve. Teraz dołączył do nich mBank.

Aby płacić za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC i usługi Xiaomi Pay, wystarczy pobrać na smartfon aplikację Mi Fit (dla Androida lub iOSi w niej wybrać usługę Xiaomi Pay. W następnym kroku należy wprowadzić dane wybranej karty, a na urządzenie zostanie wgrany specjalny token.

Użytkownik opaski Xiaomi przed pierwszą płatnością będzie musiał wybrać kartę zapisaną na opasce i podać ustawiony w aplikacji kod PIN. Tak odblokowany Mi Smart Band 6 NFC pozwoli na płatności w ciągu 24 godzin, o ile przez ten czas pozostanie na nadgarstku użytkownika.  

Płatności dostępne są dla kart debetowych i kredytowych Mastercard oferowanych przez mBank. Z usługą Xiaomi Pay można płacić we wszystkich sklepach i punktach usługowo-handlowych w Polsce i na świecie mających terminale NFC. Można też wypłacić pieniądze z bankomatu.

Zobacz: Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC z płatnościami Xiaomi Pay już w Polsce. Znamy cenę!

SwatchPAY! 

SwatchPAY to usługa, która bez większego rozgłosu zadebiutowała w Polsce pod koniec zeszłego roku, wraz z nową serią zegarków marki Swatch. Wtedy z płatności za pomocą SwatchPAY! mogli płacić klienci Alior Banku i Getin Noble Banku. Później usługa zadebiutowała w BNP Paribas oraz Curve. Teraz dołącza do nich mBank.

mBank wprowadza Xiaomi Pay i SwatchPAY

Zasada działania jest podobna jak w przypadku Xiaomi. SwatchPAY! to system dostępny w kilkunastu modelach marki Swatch. Żeby z niego korzystać, wystarczy ściągnąć na smartfon aplikację SwatchPAY! i za jej pośrednictwem dodać do zegarka kartę płatniczą mBanku.

Energię potrzebną do zrealizowania płatności przez SwatchPAY! dostarcza terminal.  Dzięki temu zegarkiem można płacić nawet wtedy, gdy bateria jest rozładowana. By zrealizować transakcje, wystarczy zbliżyć tarczę zegarka do terminala. Przy zakupach powyżej 100 zł wymagane jest podanie PIN-u do karty.

Zobacz: Zegarki Swatch z płatnościami SwatchPAY! wchodzą do Polski
Zobacz: Xiaomi Pay już w Polsce. Skorzystają klienci tych banków

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Xiaomi, Swatch

Źródło tekstu: mBank, Xiaomi, Swatch