PKO BP zapowiada nowość. Niewiele banków może się tym pochwalić
PKO BP szykuje dla swoich klientów kolejną nowość związaną z BLIKIEM. Informacje na jej temat pojawiły się w nowym regulaminie.

W nowym regulaminie PKO BP, który zacznie obowiązywać od 6 maja, pojawiła się informacja o pewnej funkcji, do tej pory niedostępnej dla klientów tego banku. Nie oznacza to, że od tego dnia użytkownicy będą mogli z niej korzystać — informuje serwis Cashless.pl.
PKO BP wprowadza nowość w BLIKU
Mowa o prośbach o przelew BLIK, które wykorzystują coraz popularniejsze przelewy na telefon. Jednak w tym przypadku to odbiorca rozpoczyna cały proces, wysyłając do nadawcy przelewu prośbę o przelanie środków.
Wysyłający pieniądze dostaje powiadomienie z prośbą o przelew. Po tym ma 72 godzin na zaakceptowanie takiego wniosku. Jeśli to zrobi, to pieniądze automatycznie zostaną pobrane z jego konta i wysłane na konto tego, kto taką prośbę wysłał.
Informacja na temat nowej funkcji pojawiła się w regulaminie, który zacznie obowiązywać od 6 maja. Jednak bank zastrzegł, że nie oznacza to, że prośba o przelew BLIK stanie się dostępna tego samego dnia. Może to nastąpić później, o czym PKO BP poinformuje w osobnym komunikacie.
Aktualnie prośby o przelew BLIK działają w sześciu bankach: ING, mBanku, Millennium, BSR w Krakowie, Pekao i VeloBanku.