DAJ CYNK

Atak na pieniądze Polaków. Zagrożeni klienci dwóch banków

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Bezpieczeństwo

CSIRT KNF ponownie ostrzega przed fałszywymi stronami. Cyberprzestępcy przygotowali kampanię phishingową wymierzoną w klientów popularnych banków w Polsce. Trzeba wyrobić sobie nawyk weryfikowania stron, na których się znajdujemy.

Cyberprzestępcy często liczą na nieuwagę swoich ofiar. Dlatego tworzą strony imitujące witryny popularnych podmiotów rządowych i finansowych. Najczęściej taka fałszywa strona jest łudząco podobna do oryginału, lecz można znaleźć niewielką różnicę w jej adresie. Przed wpisaniem jakichkolwiek danych należy skontrolować, czy rzeczywiście jesteśmy na właściwej stronie.

CSIRT ostrzega klientów BOŚ Banku i Credit Agricole

CSIRT KNF w ostatnim czasie zlokalizował strony podszywające się pod popularne w Polsce banki. Tym razem cyberprzestępcy przygotowali kampanię phishingową wymierzoną w kierunku klientów BOŚ Banku i Credit Agricole. Stworzone przez oszustów strony są bardzo podobne do oryginalnych i posługują się znakami zastrzeżonymi przedsiębiorstw finansowych.

Internauci przekierowani na taką witrynę ujrzą klasyczne formularze, które wykorzystywane są przez oszustów do pozyskania danych. W tym przypadku cyberprzestępcy zbierają takie informacje jak login i hasło do internetowej bankowości. CSIRT KNF apeluje, aby dokładnie weryfikować adres strony waszego banku. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy zostaliśmy tam przekierowany z innej strony.

Zobacz: Znany bank sięga do kieszeni klientów. Będzie drożej
Zobacz: Bank Pekao ma nową kartę. Możesz też zgarnąć gotówkę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: sylv1rob1 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: CSIRT KNF