DAJ CYNK

ING Bank sięga do kieszeni klientów. Będzie drożej

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Prawo, finanse, statystyki

Znany bank sięga do kieszeni klientów. Będzie drożej

ING Bank Śląski poinformował o wprowadzeniu zmian w tabeli opłat. Dla klientów oznacza to, że będzie drożej.

ING Bank Śląski od 29 sierpnia wprowadza nową tabelę opłat, a to oznacza podwyżki cen. Powód jest oczywisty. To rosnące ceny towarów i usług, które wpływają na koszty operacyjne, a tak przynajmniej tłumaczy to bank. Co dokładnie podrożeje?

Podwyżki cen w ING

Przede wszystkim ING Bank Śląski wycofuje pierwszą bezpłatną wypłatę z obcych bankomatów kartą Visa zbliżeniowa dla kont Direct oraz Mobi. Na szczęście wciąż nie zapłacimy za pierwszą wypłatę BLIKIEM oraz z bankomatów ING i Planet Cash, a także w ramach usługi Cashback.

Ile w takim razie zapłacimy za wypłaty z obcych bankomatów? W przypadku kont Direct i Mobi to 10 zł karta Visa zbliżeniowa oraz 5 zł BLIKIEM (od drugiej wypłaty). Poza tym dochodzi jeszcze wypłata za obsługę karty Visa zbliżeniowa. Ta wynosi 10 zł miesięcznie, ale opłaty da się uniknąć. W tym celu trzeba dokonać płatności na łączną kwotę 300 zł (konta Direct, Mobi powyżej 26 lat i Komfort) lub 200 zł (konto Direct 18-26 lat).

Wreszcie 5 proc. wypłacanej kwoty wyniesie opłata za wypłatę gotówki karta Visa zbliżeniowa (inne niż EUR w krajach SEPA).

Zobacz: Comfino dołącza do e-Izby
Zobacz: PESEL jak koń trojański. Rząd wprowadza zmiany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Szymon Pelc / Shutterstock.com

Źródło tekstu: ING