DAJ CYNK

Pułapka na Polaka. W roli głównej gaz

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Bezpieczeństwo

Pułapka na Polaka. W roli głównej gaz

Eksperci biją na alarm i ostrzegają przed fałszywymi stronami inwestycyjnymi. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod GAZ-SYSTEM.

Na przestrzeni ostatnich lat mogliśmy zaobserwować coraz większą działalność cyberprzestępców. Najczęściej wykorzystywaną przez nich metodą jest podszywane się pod znane instytucje prywatne, finansowe lub państwowe. Nierzadko w tym celu tworzą fałszywe reklamy i kuszą potencjalne ofiary obietnicą dużych zysków. Tym razem oszuści podszywają się pod GAZ-SYSTEM.

Oszustwo inwestycyjne na GAZ-SYSTEM

GAZ-SYSTEM jest jedną z najważniejszych spółek strategicznych w naszym kraju. Jest ona odpowiedzialna za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce i podmorskim gazociągiem Baltic Pipe. Nic zatem dziwnego, że tak rozpoznawalna i znacząca instytucja zainteresowała oszustów.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych można zobaczyć sporo fałszywych reklam. Niektóre z nich obejmują oferty inwestycyjne w spółkę GAZ-SYSTEM obiecując jednocześnie zyski na poziomie niemal 10 tysięcy złotych tygodniowo. Sprawą zainteresowała się sama spółka, która poinformowała za pośrednictwem Twittera, że nie prowadzi żadnych działań nakłaniających do inwestowania na rzecz spółki i realizowanych przez nią projektów.

GAZ-SYSTEM podał również adres e-mail ([email protected]), na który można zgłaszać wszelkie próby podszywania się pod instytucję.

Zobacz: ZUS ostrzega Polaków. Wniosek złożysz dopiero od lutego
Zobacz: Bank Pekao z wyczekiwaną nowością. Dziwne, że dopiero teraz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Robson90 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: GAZ-SYSTEM