DAJ CYNK

Test zegarka Fossil Q Explorist FTW4000

20.06.2018

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 15309

Q Explorist to przedstawiciel trzeciej generacji zegarków marki Fossil, przeznaczony przede wszystkim dla męskiej części społeczeństwa, z uwagi na spore rozmiary i design. Zamknięte w stalowej obudowie urządzenie przyciąga wzrok swoją klasyczną urodą. Czy jednak jest w stanie zaoferować coś więcej? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższej recenzji, do której przeczytania i komentowania zapraszam.Q Explorist to przedstawiciel trzeciej generacji zegarków marki Fossil, przeznaczony przede wszystkim dla męskiej części społeczeństwa, z uwagi na spore rozmiary i design. Zamknięte w stalowej obudowie urządzenie przyciąga wzrok swoją klasyczną urodą. Czy jednak jest w stanie zaoferować coś więcej? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w poniższej recenzji, do której przeczytania i komentowania zapraszam.

Specyfikacja i zawartość opakowania

Najważniejsze cechy urządzenia (FTW4000):

  • 1,4-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 454 x 454 piksele, przykryty szkłem mineralnym,
  • wodoszczelna obudowa (IP67), koperta ze stali nierdzewnej o średnicy 46 mm i grubości 12,5 mm, wymienna bransoleta ze stali nierdzewnej o szerokości 22 mm,
  • procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100,
  • 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wbudowanej (około 1 GB wolnego miejsca),
  • system Android Wear 2.0, zegarek kompatybilny z Androidem 4.4 lub nowszym oraz z iOS 9.3 lub nowszym,
  • łączność Bluetooth 4.1, Wi-Fi (b/g/n),
  • akumulator ładowany bezprzewodowo,
  • akcelerometr, krokomierz, możliwość prowadzenia rozmów głosowych przez wbudowany mikrofon i głośnik.W komplecie z zegarkiem otrzymujemy okrągłą ładowarkę indukcyjną, którą podłączamy do portu USB, na przykład komputera lub ładowarki sieciowej.

Wygląd zewnętrzny, jakość wykonania i ergonomia

Q Explorist to smartwatch o klasycznym wyglądzie, który łatwo można pomylić z tradycyjnym zegarkiem. Zarówno obudowa, jak i bransoleta zostały wykonane ze stali nierdzewnej, która zachowała tu swoją naturalną srebrną barwę. Jakość wykonania, podobnie jak użytych materiałów, stoi tu na bardzo wysokim poziomie. Testowany zegarek jest dosyć duży i ciężki, ale za to sprawia wrażenie solidnego i wytrzymałego. Jest też dosyć wygodny w noszeniu. Jeśli komuś nie pasuje stalowa bransoleta, może ją łatwo wymienić na dowolny inny pasek o szerokości 22 mm.Okrągły wyświetlacz otoczony jest ząbkowanym pierścieniem, niestety nieruchomym. Po prawej stronie znajdują się trzy przyciski, przy czym środkowy służy także jako pokrętło. Pomiędzy przyciskami znajdziemy otwór mikrofonu. Na lewym boku zostały umieszczone otwory wbudowanego głośnika.


Komentarze
Zaloguj się