DAJ CYNK

ASUS ROG Zephyrus Duo 15 – Szybciej, więcej, a do tego dwa ekrany

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Testy sprzętu

Interakcje: 13677

asus rog zephyrus duo

Dwa ekrany, dużo mocy. Co mi to da?

Wysoka wydajność tego laptopa to przede wszystkim duże możliwości w graniu – w końcu to ROG. Świetny ekran główny z możliwością włączenia G-Sync sprawił, że granie w „Kingdom Come Deliverance” w 4K jest absolutną rozkoszą. Drugi ekran można łatwo wyłączyć skrótem klawiszowym, ale można też przenieść tam dodatkowe narzędzia – okienko programu do streamowania, monitor zasobów bądź jakieś narzędzia. Podczas codziennej pracy na mniejszym ekranie trzymałam zwykle odtwarzacz muzyki i komunikator. Dzięki temu w ogóle nie mam potrzeby podłączać do Zephyrusa Duo monitora. Korzystając z okazji, pobawiłam się też programami z pakietu CorelDRAW i Blenderem. Tu także dolny ekran się sprawdza. Można na nim umieścić odłączane narzędzia bądź podgląd modeli z innej perspektywy. Tak wygląda zrzut z obu ekranów jednocześnie:

Zrzut z obu ekranów ROG Zephyrus Duo 15

Na korzyść grafika działa nie tylko świetny ekran główny i więcej miejsca. Wiele zadań da się wykonać szybciutko dzięki potężnej grafice i mocnemu procesorowi. Renderowanie sceny 3D (Barber Shop) to sztandarowy przykład. Powyższa była gotowa po 19 minutach i 43 sekundach, gdy renderer Cycles korzystał z GPU. Na CPU było jeszcze szybciej – 17 minut i 31 sekund. Rzadko widuję sprzęt, na którym ten sam proces zajmuje mniej niż pół godziny.

Sztuczna inteligencja również rozwinie skrzydła na tej maszynie. Jako test powiększyłam o 3001% zdjęcie szczura Jasita, korzystając ze sztucznej inteligencji w najnowszej wersji CorelDRAW. Oryginał miał 1000 x 1000 pikseli, użyłam metody fotorealistycznej i najwyższej jakości. Program pracował przez 5,5 minuty, choć początkowe szacunki mówiły o 11 minutach. I znów mogę powiedzieć, że rzadko widuję, by powiększanie zdjęcia do takiego rozmiaru było tak szybkie.

Corel PhotoPaint SI

Sprawdziłam też takie zadania, jak odpakowywanie dużego archiwum ZIP, a konkretnie instalatora benchmarka 3DMark. Prędkość przesyłania danych utrzymywała się na poziomie około 120 Mb/s, maksymalna doszła do 146 Mb/s.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu